novy-zeland-il1-250Golf je jedním z dalších synonymů pro Nový Zéland, což může být pro hodně lidí poněkud překvapující. Je tady téměř lidovým sportem, asi tak jako se u nás běžně hraje fotbal. Nejznámějším novozélandským golfistou je Maor Michael Campbell, který v roce 2005 vyhrál US Open a také HSBC World Match Play Championship, kde za své prvenství získal celý jeden milión liber. Podle počtu hráčů je na Novém Zélandu golf nejpopulárnějším sportem mezi muži a druhým nejpopulárnějším mezi ženami. Golf zde hraje téměř půl milionu osob, nachází se tu přes 400 golfových hřišť, což je po Skotsku druhý nejvyšší počet golfových hřišť na světě v přepočtu na obyvatele. V současné době na Novém Zélandu hraje golf přibližně 12,5 % populace, ale hřiště neplní jen místní. Za golfem sem míří Australani, Američani, ale i Asiaté, zejména Japonci a Korejci.

nz-il-ch2-250Golfová hřiště zde najdete opravdu všude (i na těch nejpřekvapivějších a zapadlých místech země), navíc za velmi přívětivé ceny. Často si zahrajete již za 40 NZD, za stejnou částku si můžete vypůjčit i vozík s holemi. Dají se tu nalézt i venkovská hřiště, kde hra stojí pouhých 10 NZD, ale zahrát si můžete i na greenech takových velikánů a pojmů ve světovém golfu jako jsou golfová hřiště Kauri Cliffs, Cape Kidnappers nebo The Hills. Špičková golfová hřiště se na Novém Zélandu vyskytují opravdu všude, takže je těžké vybrat tu nejlepší oblast, ale mezi ty nejznámější patří například Bay of Islands, Hawkes Bay nebo okolí horského městečka Queenstown. Hra se často odehrává na velmi scénických a do unikátní přírody skvěle zasazených hřištích.

nz-kidnappers-250Epický Cape Kidnappers
Americký designér Cape Kidnappers, Tom Doak, který je známý za svá oceňovaná hřiště, řekl:" Pokud by hřiště Cape Kidnappers byla kniha, byla by epická". Golfové hřiště je totiž jako z jiného světa. V Cape Kidnappers se hraje nad mořem na vrcholech útesů. Toto hřiště je postaveno na přírodních hřebenech a v širokém údolí s krásnými výhledy. Cape Kidnappers je par 71, o délce 6510 metrů a je výzvou pro golfisty všech výkonnostních kategorií. Po dokončení v roce 2004 bylo oslavováno jako jedno z velkých moderních zázraků golfu. Hřiště bylo v roce 2013 hodnoceno jako číslo 1. na Nové Zélandu a umístilo se na 35. místě ve světovém žebříčku.

nz-kauri-cliffs-250Kauri Cliffs Golf Course
Každý, kdo vyrazí za golfem na Nový Zéland, by měl navštívit a zahrát si v tomto jedinečném resortu, navrženém a postaveném Davidem Harmanem ze společnosti Golf Course Consultants v Orlandu na Floridě. 18jamkové championship hřiště je zasazeno na útesy a nabízí tak golfistům ohromující výhledy na Tichý oceán, a to na patnácti jamkách. Měří 6 528 metrů a nabízí pět sad odpališť pro vyzkoušení každé úrovně, takže si na své přijde jak začátečník, tak pokročilý. Na druhou stranu jsou zde vnitrozemské jamky, které se vinou skrz mokřady, les a zemědělskou půdu. Hřiště je udržováno v mimořádné kondici a pohled na sytě zelený podklad může „zkazit" jen ztráta míče v hustém roughu, což je zde častou záležitostí. Kauri Cliffs se pravidelně umisťuje v žebříčcích nejlepších hřišť Nového Zélandu, a to na 2. místě, a dokonce také mezi 100 nejlepšími hřišti světa. Hřiště nedávno prošlo rekonstrukcí od svétoznámého architekta golfových hřišť Reese Jonese.

TIP: Vydejte se na zájezd na Nový Zéland a poznejte místní golfová hřiště. S CK Go2 si můžete nechat sestavit poznávací a golfovou dovolenou na míru.

nz-wairakei-250Wairakei International Golf Course
Jedno z nejoblíbenějších hřišť Nového Zélandu leží 6 kilometrů severně od jezera Taupa v samém srdci Severního ostrova. Je to 18jamkové hřiště posazené v křovinaté oblasti a disponuje všemi možnými překážkami, které jen může příroda a člověk vytvořit. Hřiště leží na na okraji aktivního geotermálního pole - vulkanické obrysy byly využity k vytvoření herního pole. Překážky jsou tedy výsledkem přírodní činnosti na daném místě. Je to 72 par hřiště, kterém se jako prvnímu dostalo mezinárodního uznání a věhlasu. Časopis Golf Digest zařadil toto hřiště mezi 100 nejlepších hříšť mimo USA v roce 2005. Zeptáte-li se golfistů na Novém Zélandu na jméno jejich nejoblíbenějšího hřiště, ve většině případů se Vám dostane odpovědi Wairakei Golf Course.

Připravil: ckgo2


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...