Spa Hotel Ulrika
Jak hrát golf

Sten zasahDržte hlavu dole. Přesně tak zní jedna z nejotřepanějších golfových rad. A zároveň jedna z nejhorších. Místo přirozené rotace při procházení míčem totiž golfista v takovém případě zůstane vzadu za míčem a hůl nepovede po správné rovině. Naštěstí mezi hráči najdeme dostatek vzorů, jak si správně počínat. Jedním z nich je i vítěz Open Henrik Stenson.

Celý článek...

KlisteTo, že se blíží teplejší část roku, se mimo jiné pozná i podle toho, že kolem nás začínají růst, jako houby po dešti, různé reklamy nabízející ten nejlepší boj s klíšťaty. Řešením zcela jistě není zabetonování se ve městě, nýbrž dostatek informací. Úvodem si osvětlíme, co jsou tito cizopasníci vůbec zač a kde se vyskytují, chybět nebude ani návod, jak s nimi zatočit.

Celý článek...

DrzeniVedly by se dlouhé a vášnivé diskuse o tom, o kolik je důležitější psychika nebo technika, ale nakonec by se golfisté shodli, že psychické a technické aspekty hry jdou ruku v ruce. Bez jejich ideální kombinace nelze podat optimální výkon. To je sice pravda, ale co to vlastně ta golfová psychologie je? Píše se někde o ní, dají se sehnat nějaké informace? Psychologií hráčů golfu se zabývám již několik let a informace si nenechávám pro sebe. Najdete je na webových stránkách www.psychologie-golfu.cz, kde vedu Emailový flight, skupinu golfistů, kteří ode mě dostávají pravidelně tipy, jak pomocí psychiky zlepšit hru. Skupina je otevřená a může se přidat každý, kdo má o zlepšení hry posílením psychiky zájem. Nejlépe se psychologie golfu dá definovat pomocí pěti pilířů.

Celý článek...

Thomas vyskaClub de Golf Chapultepec, dějiště WGC-Mexico Championship v Mexico City, se nachází v nadmořské výšce nějakých 2 250 metrů. Čím vyšší nadmořská výška, tím řidší vzduch. Co z toho plyne?

Celý článek...

UceniAť už se učíte cokoliv, informace, které naleznete v tomto článku, vám pomohou osvojit si nové znalosti a dovednosti rychleji. Jako golfový trenér neustále říkám lidem, co se mají naučit, přitom je mnohem důležitější pochopit, „jak" se to naučit. Pojďme si představit několik strategií, které lze použít ve vlastním tréninku. Urychlí učení a pomohou vám do švihu začlenit nový koncept.

Celý článek...

MozekKdyž má člověk hlad, tak to snadno pozná. Ale co když hladoví mozek? Jistě to nedá znát nějakým hlasitým kručením v hlavě. I když každý jedinec informace zpracovává jinak, je zde jistá souvislost s nadbytkem nebo nedostatečným příjmem určitých živin, pro mozek příznivých, aby nám fungoval na plné obrátky.

Celý článek...

Strana 9 z 59

9

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...