Golf v ČR

pravidla-750Golf má dlouhou historii, několik stovek let. A během nich se vyvíjela i měnila pravidla hry, která vyvolává vášně, přináší radost, ale také chvíle k vzteku. To poslední by se stávat nemělo, ale vysvětlete to golfistovi, když zahraje povedenou ránu, ale ve výsledku musí řešit složitou situaci.
Pravidla dávají golfu řád, ale přece jen vše se vyvíjí a platí to i pro golf. Proto se v posledních letech opakovaně pravidla upravují. Ne všechna. Webový portál Golf Magic přišel s návrhem na změnu tří pravidel. Hráči golfu by takovou změnu nejspíš uvítali.

Celý článek...

penati-750Penati Slovak Open 2021 (september 13. - 14) vyhral Filip Mrúzek o štyri rany keď po výsledkoch 64 a 67 / 131 rán nedopustil zaváhanie. Najlepším Slovenským hráčom bol Peter Valášek, ktorý po včerajších 73 ranách zahral dnes 65 rán / -8, 138 rán a celkovo skončil na delenom treťom mieste spoločne s Michalom Pospíšilom 70, 68 rán. Druhý skončil Stanislav Matuš za výsledky 70, 65 / 135 rán – 11 a Adam Puchmelter uzavrel TOP 5, ktorý zahral 71 a 68 rán / 139 rán – 7. Česko a Slovensko obsadilo prvých 5. miest, čo sa ešte v histórii turnaja nestalo.

Celý článek...

pga-tour-750Vyvrcholení letošní turnajové sezony 2021 české PGA se uskuteční 30. 9.–3. 10. na Kaskádě, kde dvě poslední ostrá grandfinálová kola (1.–2. 10.) zakončí tradiční galavečer, na kterém se vyhlásí nejenom vítěz či vítězka posledního turnaje sezony, ale také nejúspěšnější hráči celého letošního ročníku. Startovné je nastaveno na 2 500 Kč a vypsaná turnajová dotace činí 250 000 Kč.

Celý článek...

bares-karlstejn-750Závěrečné kolo za 63 ran a vítězství o tři rány si připsal profesionál Jakub Bareš na druhém turnaji premiérové Czech Open Golf Tour v Golf Resortu Karlštejn. Druhý skončil Michal Pospíšil, třetí místo obsadil dosavadní lídr amatér Vojtěch Pavelka.

Celý článek...

junior-solheim-750Výrazný úspěch českého golfu zaznamenala šestnáctiletá Denisa Vodičková (uprostřed nad pohárem), hráčka reprezentačního Czech Golf Teamu. Velkou měrou se podílela na vítězství evropského výběru v Junior Solheim Cupu, který je určen pro hráčky do 18 let. Evropa vyhrála po čtrnácti letech a vůbec poprvé na americké půdě, hrálo se v Ohiu.

Celý článek...

ilu-dimply-750Pro řadu golfistů je to tak všední záležitost, že o tom vlastně ani nějak nepřemýšlí. Vezmou golfový míček do ruky, natýčkují a odpálí. To, že má každý míček na svém povrchu tzv. dimply, nebo chcete-li důlky, to už ani skoro neregistruje. Kolik jich ale na míčku vlastně je? A k čemu slouží?

Celý článek...

Zleva-Bachem-Mejow-Sapin-75Po zrušeném sobotním kole na podmáčeném hřišti v Sokolově vyrazilo na 130 hráčů ALTEPRO Trophy 2021 ze série Pro Golf Tour na kynžvartské hřiště bojovat o 30.000 eur ve druhém kole turnaje. Z vítězství se nakonec po konzistentním výkonu radoval Němec Mejow (uprostřed) s výsledkem -3 (71, 70). Nejlepším Čechem byl v Kynžvartu mladý amatér David Mlýnek, který se skóre +2 nakonec dělil 13. místo.

Celý článek...

Matus-hra-750První polovina golfové sezony Stanislava Matuše byla... Jak jen to vyjádřit nejvýstižněji? Zvláštní, nezvyklá, komplikovaná, ale také nadějná, plná odhodlání. Nebo ještě lépe: všechno dohromady. A také o dost nákladnější. Jako důsledek všech možných i nemožných covidových opatření a omezení. Golf a trénink nebyl zdaleka to jediné, co musel dvaatřicetiletý český golfista řešit. Víc prozradil v rozhovoru pro časopis Golf.

Celý článek...

Karlstejn COGT 750Po úspěšné premiéře na Kaskádě v závěru června, kterou ovládl profesionál Aleš Kořínek, Czech Open Golf Tour pokračuje na začátku září druhým pilotním turnajem na Karlštejně. Atraktivní středočeský resort bude profesionály a přední amatéry hostit od pátku 3. do neděle 5. září. Ve čtvrtek 2. září je pro ně připraveno volné tréninkové kolo.

Celý článek...

czechmasters-750Zpočátku to vypadalo na napínavý závěr, ale když Stenson utopil míč na šestnáctce a Pulkkanen na osmnáctce, spadlo Američanovi Johannesovi Weermanovi jeho první vítězství na European Tour doslova do klína. Úspěch Američanů v letošním ročníku pak zvýraznili dělený druhý Sean Crocker a dělený čtvrtý Paul Peterson.

Celý článek...

Strana 1 z 144

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...