Spa Hotel Ulrika
Golf ve světě

johnson trophyI když po úvodní rundě by na Dustina Johnsona vsázel málokdo, ve druhém kole naznačil své ambice, aby během takzvaného moving day nasadil k trháku. Ve třetí rundě vyšvihl parádních 61 úderů a do finále klání Travelers Championship vstupoval z pozice vedoucího hráče. A nakonec si svůj post uhájil, když druhý v pořadí Kevin Streelman zapisoval v závěrečném kole rovněž 67 úderů. Třetí příčku, dvě rány za vítězem, dělili Will Gordon a Kanaďan Mackenzie Hughes, který na úvod vystřihl parádní šedesátku.

Celý článek...

ilustrace-graf1Nejspíš to byla jen otázka času, přesto je trochu mrzuté, že se první případ hráče PGA Tour pozitivně testovaného na koronavirus objevil hned na druhém turnaji restartované nejsledovanější světové šňůry. Pomyslného Černého Petra si vytáhl zkušený Američan Nick Watney, u kterého test prokázal onemocnění po prvním kole RBC Heritage. Samotný hráč pochopitelně z klání okamžitě odstoupil a rozjelo se testování dalších lidí, kteří s ním byli v nejužším kontaktu. A začaly také padat otázky: máme se bát dalšího pozastavení sezóny?

Celý článek...

Simp HeritageZdá se, že po vynucené pauze jsou golfisté do hry pořádně nažhavení. Jak jinak si vysvětlit dramata, která aktuálně PGA Tour servíruje. Výjimkou nebyl ani druhý turnaj po obnovení sezony – RBC Heritage. Ve startovním poli figurovalo šest nejvýše postavených hráčů a celá plejáda borců, kteří v sérii už poznali chuť vítězství. Na den otců se z výhry nakonec radoval Webb Simpson, který si svou pozici budoval trpělivě od úvodní rundy. Přesto nic nedostal zadarmo a druhého v pořadí Abrahama Ancera z Mexika přehrál náskokem jediné rány. Dvě rány za vítězem zaostali dělení třetí Tyrrell Hatton a Daniel Berger. Evropskou zástavu zviditelnil i děleným pátým místem Sergio García.

Celý článek...

kevin-na-auto-250Dělat kedíka hráči, který vyhraje turnaj, s sebou obvykle přináší nějakou tu výhodu. Vítězové jsou většinou přeci jen štědřejší než normálně, a svou roli samozřejmě také hraje, pokud má caddy předem dohodnuta pevná procenta z výher.

Celý článek...

Berger SchwabPo přestávce zaviněné covidem-19 se opět rozjela nejprestižnější pánská profesionální série PGA Tour, a sice turnajem Charles Schwab Challenge. Z vítězství, velké trofeje i známého kostkovaného saka se radoval Američan Daniel Berger, který si pro výhru došel v rozehrávce proti Collinu Morikawovi. Souboj na svou stranu převrátil hned na první jamce play-off. V blízkosti klubovny mu pak tleskala jen hrstka lidí, neboť turnaj se hrál bez přítomnosti fanoušků.

Celý článek...

BLM-Reuters-250Profesionální golfisté se konečně pro mnohatýdenní pauze vracejí do akce, restart PGA Tour ale ve Spojených státech zastínily demonstrace a občanské nepokoje spojené s případem George Floyda, muže černé pleti, který zemřel po zásahu čtveřice policistů v Minneapolisu. Kauza, která bez nadsázky hýbe celými USA a přelila se i do řady dalších zemí světa, pochopitelně rezonuje také v golfovém prostředí.

Celý článek...

Strana 1 z 182

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...