Golf ve světě

rydercup-2021-750Golfový svět se minulý týden dozvěděl kompletní sestavy obou týmů pro letošní Ryder Cup. Kapitáni evropského i amerického týmu totiž zveřejnili své dodatečné volby hráčů, kteří mají doplnit předem žebříčkově kvalifikované golfisty. A nutno říct, že se to přinejmenším v případě zámořského celku neobešlo bez kontroverzí.

Celý článek...

BilHoS náskokem jediné rány vybojoval americký golfista Billy Horschel svůj premiérový titul v Rolex Series z kalendáře European Tour, když ovládl prestižní BMW PGA Championship, podnik označovaný za evropskou vlajkovou loď. Na druhé místo se parádním výkonem ve finále (54) vyšvihl Thajec Kiradech Aphibarnrat, jehož ještě doplnil Laurie Canter z Anglie a zkušený Jamie Donaldson.

Celý článek...

dav-750Další dílek přibyl minulý týden do mozaiky vleklé nevraživosti mezi dvěma americkými golfovými hvězdami, Brooksem Koepkou a Brysonem DeChambeau. A dosadilo ho tentokrát hodně vlivné jméno - samotný vrchní komisař PGA Tour Jay Monahan. Šéf nejsledovanější světové túry totiž ještě před začátkem fedexcupového finále Tour Championship v Atlantě novinářům potvrdil, že PGA Tour míní napříště postihovat diváky za to, pokud budou během turnajů pokřikovat na mladšího z Američanů přezdívku jeho neoblíbeného rivala.

Celý článek...

Cantl

Patrick Cantlay dotáhl svou cestu FedEx Cupem do vítězného konce, když v závěrečném podniku TOUR Champions udržel za zády Španěla Jona Rahma. Ve virginském Country Clubu zahrál jednadvacet ran pod par, Rahm zůstal o jedinou ránu zpět, když mu nevycházely paty. Díky systému hodnocení vstupoval „Patty Ice", jak se Cantleymu přezdívá, do turnaje z první pozice, kterou v průběhu klání nikomu nepřepustil.

Celý článek...

ilu-putt-750Prvním a dost možná už také jediným hráčem, který dokázal v letošní sezoně vyhrát tři turnaje PGA Tour, se stal minulý týden Patrick Cantlay. Trochu nenápadný Američan tak potvrdil, že je golfistou s možná největším výkonnostním vzestupem za poslední roky. Díky výhře na BMW Championship se ujal vedení ve fedexcupovém play-off a jen tak mimochodem si definitivně zajistil i místo v americkém týmu pro blížící se Ryder Cup.

Celý článek...

CantPřibližně šest jamek před koncem předposledního dílu finálové části FedEx Cupu bylo jasné, že titul připadne buď Brysonovi DeChambeau, který zprvu tahal za delší konec, nebo si výhru připíše skvěle patující Patrick Cantlay. Jejich duel nakonec po 72 jamkách vítěze nepoznal, a tak se přetahovaná protáhla o dalších šest jamek play-off. Po nich nakonec cenný triumf ukořistil Cantlay.

Celý článek...

finau-750Rok 2021 je v golfovém světě po minulém týdnu asi už definitivně zapsán do historie jako sezona velkých návratů a ukončených vítězných půstů. Na Northern Trust se totiž konečně dočkal i největší smolař posledních let Tony Finau: a jen tak mimochodem poslal výhrou na prvním z turnajů letošního fedexcupového play-off s konečnou platností k ledu mýtus o slavné „portorické kletbě", podle níž nevyhraje vítěz Portoriko Open už nikdy žádný další turnaj PGA Tour.

Celý článek...

aig-open-750Dámské AIG Women´s Open se odehrálo 19. – 22. srpna na skotském hřišti Carnoustie. Nechyběl zde ani olympijská vítězka Nelly Korda, která zde ale děleným třináctým místem nenavázala na svůj tokijský úspěch. Se skóre 276/-12 se z vítězství o jedinou ránu a výhry 870 000 dolarů radovala Švédka Anna Nordqvist. Na děleném druhém místě se pak seřadily Angličanka Georgia Hall, Švédka Magdalene Sagstrom a Američanka Lizette Salas.

Celý článek...

fedexcup-playoff-750Letošní sezona PGA Tour míří do finále, kterým je už tradičně trojice turnajů spojená pod hlavičkou fedexcupového play-off. Podobně jako v minulých letech se do něj kvalifikovalo 125 nejlepších hráčů roku, kteří se už tento týden utkají na The Northern Trust. Sedmdesát z nich postoupí na BMW Championship a z nich pak vykrystalizuje třicítka těch, kteří si to rozdají na finálovém Tour Championship o bonus pro vítěze.

Celý článek...

Kis

Patnáct ran pod par – tak znělo vítězné skóre na Wyndham Championship, dalším z podniků nejprestižnější mužské profesionální túry. A dlužno dodat, že na čele výsledkové tabule byla pořádná tlačenice, na uvedené skóre totiž dosáhla rovnou šestice hráčů včetně zkušeného Adama Scotta.

Celý článek...

Strana 1 z 123

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...