Vincentka-golfinfo
Golf ve světě

kedik-il-750Shane Lowry na letošním Masters žádnou dramatickou díru do světa neudělal, na druhou stranu si ale připsal dělené 25. místo, což je pro něj při čtvrté účasti v Augustě zatím jeho nejlepší výsledek. Asi nejvíc vzpomínat bude ale po letech stejně na něco úplně jiného. Právě irský golfista byl totiž hráčem, který šel finálové nedělní kolo po boku Tigera Woodse, a měl tedy takříkajíc z první ruky moment, o kterém se mluvilo nejčastěji - Američanův epický výsledkový kolaps na trojparové dvanáctce.

Celý článek...

HansenPerfektně zvládnuté finále, v němž si počínal bezchybně, přičemž zapsal čtyři berdíky vyneslo na nejvyšší stupeň Joburg Open Dána Joachima Hansena, pro něhož jde o první titul z European Tour. Vybojoval jej s náskokem dvou ran na domácího Wilco Nienabera.

Celý článek...

Mickelson Amy Reuters 750Je velmi pravděpodobně nejlepším levorukým golfistou historie, i proto se mu přezdívá jednoduše Lefty. Během dosavadní kariéry vyhrál 44 turnajů PGA Tour včetně pěti majorů, jen na tom nejslavnějším z nich, proslulém Masters v Augustě, si navlékal zelené sako hned třikrát. Phil Mickelson slaví 16. června velké životní jubileum a my vám při příležitosti jeho padesátých narozenin nabízíme to, co na něm fanoušci milují snad nejvíc: nejlepší humorné historky spojené s jeho jménem. A že jich není málo! O Mickelsonově bohaté golfové kariéře se dočtete na jiném místě této strany, během ní ale proslul také jako velký bavič, svéráz... a někdy také poněkud jako lakomec a škudlil. V posledních letech je navíc velmi aktivní na sociálních sítích, fandové si zamilovali také jeho twitterový účet. Historek o Philu Mickelsonovi je všude na internetu plno: vzpomínají na ně soupeři, kedíci a koneckonců i sám legendární hráč. Jaké jsou ty nejproslulejší příběhy spojené s Leftyho jménem?

Celý článek...

masters-langer-750Hrálo se kvůli koronavirové pandemii nezvykle v listopadu, vzpomínat se na něj ovšem bude i kvůli kácení historických milníků. Letošní Masters totiž nabídlo hned několik absolutních rekordů v dejinách slavného turnaje - a na svědomí je přitom zdaleka neměl jen suverénní vítěz Dustin Johnson.

Celý článek...

Masters DJDustin Johnson korunoval parádní sezonu, v níž premiérově ovládl FedEx Cup, také ziskem svého druhého majoru, když rekordním výsledkem -20 dobyl Augustu. Druhé místo si s odstupem dvou ran rozdělili Australan Smith a jihokorejský golfista Im. Po nepovedené úvodní rundě se v dalších kolech činil i Rory McIlroy, jemuž po výsledku -11 patří dělená pátá příčka, o ránu i pozici lépe než McIlroy pak skončil další z možných favoritů Justin Thomas (-12).

Celý článek...

Valimaki-750Finskou společnost NOKIA asi není třeba nijak dlouze představovat. V současné době sídlí ve městě Espoo, založena však byla už v roce 1865 nedaleko Tampere – ve městě Nokia. A právě tady se před dvaadvaceti lety narodil Sami Välimäki: pro mnohé ještě stále docela neznámé golfové jméno, pro jiné ale finská kometa, která to může dotáhnout zatraceně daleko.

Celý článek...

il-750Evropským golfovým fanouškům jeho jméno asi tolik neřekne, v USA byl nicméně Alex Trebek opravdovou televizní legendou. Uváděl totiž oblíbenou soutěž Jeopardy uváděnou před časem i u nás pod názvem Riskuj. V zámoří je pořad už od roku 1983 stále nesmírně populární a odtud pochází i vazba na golf: během let se totiž v soutěži objevila spousta golfových otázek, a bývá oblíbenou kratochvíli fanoušků je monitorovat a třídit.

Celý článek...

MacIntyreČtyřiadvacetiletý rodák ze skotského Oban si už navždy bude pamatovat podnik Aphrodite Hills Cyprus Showdown, který zakončil parádním finišem v podobě dvou birdie a vybojoval svůj první titul na European Tour. Turnaj měl nevšední formát. Po třech kolech se startovní pole zúžilo na 19 hráčů, jejichž výsledky se resetovali, a tak měl každý z hráčů stejnou šanci uspět. Robert MacIntyre se šance rozhodně nezalekl a sedmi údery pod par sebral soupeřům vítr z plachet.

Celý článek...

Strana 1 z 142

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...