Spa Hotel Ulrika
Jak hrát golf

KoucKoučink neboli mentální trénink je v současnosti nedílnou součástí sportovní přípravy úspěšných sportovců. O tom se již napsalo mnoho článků a byl vytvořen nespočet psychologických studií. Jeho dopad na výkonnost je jasný. Zamysleme se však nad otázkou, co když si sportovci platí mentálního kouče, posilují svoji psychickou stránku, a trenér jim neúmyslně škodí, aniž by si to uvědomoval. Někdy stačí nesprávné slovo, gesto nebo věta, jež vytvoří tlak. A i když jsme už psychicky silní, mohou se nám některé staré stereotypy vrátit a poškodit tréninkový výsledek nebo turnaj samotný. Psychika je velice citlivá a nikdy nebude připravena na sto procent. Člověk není stroj, a proto se tyto věci mohou stát, i přes její aktivní rozvoj a trénink.

Celý článek...

Shane LowryČtyřicetimetrová rána z bankru patří v golfu k nejobtížnějším úderům. Dokonce i jako profík, který si golfem vydělává, se spokojím s tím, když míček skončí pět metrů od jamky. Prozradím vám, jak na to jdu. Mám zažité, že uvedenou ránu hraju lob wedží a plným švihem. Amatérským golfistům bych však doporučil, pokud to hrana bankru dovolí, vzít si pitching wedge a otevřít úderovou plochu. Zasáhnete-li písek kousek za míčkem, docílíte ideální kombinace délky letu vzduchem a kutálení míčku po dopadu, aniž byste potřebovali plný švih. Čím delší nápřah totiž provedete, o to větší pravděpodobnost, že hůl nepřivedete k míčku správně.

Celý článek...

MatrixI když některé obchody své „Vánoce" zahájily už koncem léta, ty pravé Vánoce a sváteční období nás teprve čeká. Můžeme se nechat strhnout a nechat se semlít vánočním shonem nebo se od všeho toho humbuku oprostit a svobodně si stanovit nové a příjemnější rituály či zvyklosti nebo se vrátit k těm původním.

Celý článek...

Bjorn drajvOsmačtyřicetiletý Dán už sice neatakuje čelní příčky nejprestižnějších golfových turnajů, nepatří ani mezi nejdelší hráče na okruhu, přesto vám poradí, jak si na odpališti počínat, abyste z drajvru vytěžili maximum. Ostatně rady patnáctinásobného vítěze na EPGA Tour, někdejšího člena desítky nejlepších hráčů světa či úspěšného rydercupového kapitána určitě nejsou od věci.

Celý článek...

NadhledDnes nezamíříme do ringu, abychom se tam učili přijímat fyzické či ilustrativní rány života. Zahledíme se na pátý, poslední a neméně důležitý pilíř psychologie golfu: s nadhledem přijmout to, jak dopadl právě odehraný úder.

Celý článek...

OvladaniMnohé činy a rozhodnutí, kterých později litujeme, mají společného jmenovatele. Je jím snížená schopnost v kritické chvíli „řídit" sám sebe, lépe se ovládat. Odborně se tomu říká snížená schopnost sebekontroly. Zkuste se zamyslet, jaké by to bylo, kdybyste se v určité situaci, kterou jste již prožili, zachovali jinak. Vzpomeňte si, co jste řešili a jak jste na to reagovali.

Celý článek...

Strana 5 z 59

5

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...