Spa Hotel Ulrika

reservademarapendiJakmile vešlo ve známost, že se golf na olympiádě 2016 bude hrát na zcela novém hřišti, stáli přední světoví architekti v řadě: tady nejde jen o (nemalý) peníz, ale hlavně o velikou prestiž, kterou vyvolený architekt získá. První byl Jack Nicklaus, a aby zvýšli svoje šance, dal se dohromady se švédskou golfovou legendou Annikou Sörenstam. To přivedlo dalšího uchazeče, Grega Normana, k myšlence spojit se s nástupkyní Anniky na ženském golfovém trůnu Lorenou Ochoa. Ta je z Mexika – v pozadí té myšlenky byla jistě i hra na latinskoamerickou strunu.

Následovali málem všichni, kdo si myslí, že jsou světoví architekti: svou rukavici hodil do ringu i nestárnoucí Robert Trent Jones Jr. a Colin Montgomerie.

Do 28. října odevzdávali kandidáti oficiální přihlášky, v nichž museli dostát mnoha požadavkům na dodržování mezinárodních Rio-2016-pravidel a museli prokázat svou kvalifikaci, nutnou k vypracování takového projektu.
Do 8. listopadu měla být známa osmička postupujících do druhé fáze výběru – něco jako cut na turnajích. Trochu se to protáhlo, ale sestava druhého kola už je na světě: jsou v ní Gary Player Design, Greg Norman Golf Course Design, Hanse Golf Design, Hawtree Ltd., Nicklaus Design, Renaissance Golf, Robert Trent Jones II, Thomson-Perrett Golf Course Architects.

Finalisté dopracují své návrhy do detailu a předloží je do 16. prosince. Jury je bude studovat až do 23. prosince a ten den bude vyhlášen vítězný kandidát. Kromě už zmíněné slávy mu na kontě přistane 300 tisíc dolarů.

Prostor, kde začne golfové hřiště v příštím roce vznikat, je jen 5 kilometrů od olympijské vesnice a jeho jméno zní Riserva de Marapendi, stejně jako většina dalších sportovišť je to v distriktu Barra di Tijuca. Zabírá 86 hektarů mezi dálnicí a pláží, zde se 60 mužů a 60 žen utká v tom slavném klání po 112leté olympijské přestávce.

Text: Ivo Doušek


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...