Spilkova-bogner6„Na nadcházející sezonu se cítím připravena a moc se na ni těším. S olympijskými hrami přichází něco nového...," zamýšlí se Klára Spilková. Nejúspěšnější česká golfistka má za sebou pět let na nejprestižnější evropské ženské tour a před sebou jedno z nejdůležitějších období kariéry. Herní produktivita Kláry Spilkové roste každým rokem, což je skvělou vyhlídkou do sezony 2016, kdy jsou na programu LOH v Riu de Janeiru, pro které se česká hráčka aktuálně pohybuje na 41. místě (z šedesáti postupujících).

Loňskou sezonu zakončila umístěním v TOP 21 žebříčku Order of Merit a ze 14 odehraných turnajů skončila třikrát v nejlepší desítce.

„Letos začínám sezonu o něco dříve než v minulých letech. Na konci ledna se přesouvám do Dubaje, kde to mám velmi ráda nejen kvůli skvělým herním podmínkám. Díky podpoře České golfové federace se tam navíc potkám se svým koučem Keithem Williamsem, se kterým se zaměříme na všechny aspekty hry. Potřebuji hrát hlavně na trávě a na hřišti. Rozmanitost krátké hry a kvalitního trefování želez do greenu bude pro tento rok jedna z největších priorit tréninku. Také bych letos chtěla mnohem víc trénovat na linksových hřištích, myslím, že to mé hře dodává mnohem více možností právě v oblasti krátké hry a trajektorii letu míčku."

„Z Dubaje se přesunu do Thajska, které jsem si loni zamilovala a díky podpoře ERPET GROUP a.s. tam mám skvělé podmínky jak k trénování, tak i k relaxaci. Thajské jídlo mám velmi ráda, speciálně nudle Phad Thai a žluté mango, které mají na Phuketu nejlepší na světě. Další letošní změnou je, že si konečně začnu sezonu už na turnajích v Austrálii. Na první australský turnaj se budu muset kvalifikovat, ale ten druhý si zahraji určitě. Moc se do Austrálie těším, protože jsem tam nikdy jako profesionálka nebyla. Stejně jako v minulých letech bych se chtěla zúčastnit všech turnajů LET. Byla by pro mě velká čest a zážitek zahrát si na olympijských hrách v Riu a tím pádem reprezentovat české barvy. Zatím se nacházím na 41. místě olympijského žebříčku z 60 postupujících, což je velice dobrá výchozí pozice."

Díky olympiádě Klára navázala blízký vztah jak s ČGF, tak s Českým olympijským výborem. „Od obou mám úžasnou podporu i všechny potřebné informace. Přesto pro mě, stejně jako pro všechny ostatní golfistky a golfisty, bude olympiáda jednou velkou neznámou. Golf se tam hraje po 112 letech na zcela nově vytvořeném hřišti. Věřím, že tento turnaj bude velice speciální a zařadí se mezi nejlepší turnaje světa, jako jsou třeba British Open, US Open nebo Evian Masters. Stejně jako na všech turnajích LET a majorech se budu snažit hrát ten nejlepší golf a podat co nejlepší výsledek. Proto se moc těším, že tento zážitek budete prožívat se mnou, a že když ne do Ria, tak v červnu na Dýšinu na turnaj LET mi přijdete fandit a dodáte mi pěknou dávku energie, protože u Plzně to možná bude poslední turnaj před olympiádou."

Partnery Kláry Spilkové pro sezonu 2016 jsou tyto společnosti:
Bogner, Volvo Car Czech republic s.r.o., Black Bridge Golf Resort, ENGINE, Plzeňský Prazdroj a.s., Česká golfová federace, Dukla Praha, ERPET GROUP a.s., McDonald's Olympic Hopefuls, Titleist, T-Mobile, Golf Shop Kateřiny Stočesová, Fitness KOTVA a Fitstudio KOTVA, BIOOO.CZ a Neurotrenink.cz.

Nadační činnosti Kláry Spilkové:
Kromě herních a sponzorských povinností se Klára Spilková nadále angažuje v nadační činnosti. Nadaci SPOLU Olomouc golfistka podporuje již šestým rokem. Jedná se o děti s mentálním postižením a letos je na programu již 7. ročník dobročinného golfového turnaje v Golf Resortu Olomouc. O termínu Vás budeme informovat. Česká profesionálka jedále patronkou LYMFOM HELP GOLF TOUR ve spolupráci s BESTALENT GOLF EVENTS. Na letošní rok připravuje několik golfových turnajů, jejichž cílem bude zviditelnit občanské sdružení Lymfom Help, které od roku 2005 zajišťuje podporu a pomoc pacientům s maligním lymfomem, stejně tak jejich blízkým a přátelům.
Klára Spilková také podporuje Českou golfovou asociaci hendikepovaných. Mezi projekty CZDGA patří i Golf bez bariér, který běží od roku 2012. Cílem tohoto projektu je umožnit osobám s tělesným postižením hrát golf na golfových hřištích v České republice a v zahraničí. Hlavní myšlenkou pak aby se hendikepovaní zapojili nejen sportovně, ale především společensky do běžného golfového života a dění.

Turnajový kalendář pro sezónu 2016:
18.–21. 2. 2016 ISPS Handa Australian Women's Open, Austrálie
25.–28. 2. 2016 RACV Ladies Masters, Austrálie
10.–13. 3. 2016 World Ladies Championship, Čína
5.–8. 5. 2016 Lalla Meryem Cup, Maroko
12.–15. 5. 2016 Buick Championship, Čína
5.–8. 6. 2016 Turkish Ladies Open, Turecko
23.–25.5.2015 Kvalifikace U.S. WOMEN'S OPEN, Anglie
1.–4. 6. 2015 Kvalifikace THE EVIAN CHAMPIONSHIP, Francie
17.–19. 6. 2016 Pilsen Golf Masters, Česká republika
23.–26. 6. 2016 Scandinavian Tournament
22.–24. 7. 2016 Aberdeen Asset Management Ladies Scottish Open, Skotsko
28.–31. 7. 2016 Ricoh Women's British Open
6.–13. 7. 2015 U.S. WOMEN'S OPEN, USA
15.–18. 8. 2016 OLYMPIC GAMES, BRAZÍLIE
25.–28. 8. 2016 ISPS HANDA Ladies European Masters, Anglie
8.–11. 9. 2016 The Swedish Open, Švédsko
15.–18. 9. 2016 THE EVIAN CHAMPIONSHIP, Francie
6.–9. 10. 2016 Lacoste Ladies Open de France, Francie
13.–16. 10. 2016 Xiamen International Ladies Open, Čína
20.–23. 10. 2016 Sanya Ladies Open, Čína
4.–6. 11. 2016 Hero Women's Indian Open, Indie
7.–10. 12. 2016 Omega Dubai Ladies Masters, Spojené arabské emiráty

Zdroj: TZ, Monika Dvořáková, Klaraspilkova.eu; foto Bogner


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...