Spa Hotel Ulrika

Kofstad pohárJako trefit dvě mouchy jednou ranou. Takový byl příběh snů Espena Kofstada (na snímku). 29letý Nor vstupoval do závěrečného kola až z 12. místa. Startoval o hodinu a půl dříve než poslední flight. Přesto se nakonec radoval z vítězství. Poslední kolo zahrál za 64 ran. A čekal. Největším soupeřem zůstal Francouz Langasque. Ten se zastavil na -17 stejně jako Kofstad a šlo se do prvního rozstřelu v historii turnaje. V něm se rozhodlo na druhé dodatečné jamce. Oba si přihráli do téměř stejné vzdálenosti. První puttoval Langasque, těsně minul, Kofstad uspěl.

"Jsem nesmírně šťastný, že jsem si vybojoval účast na olympijských hrách v Rio de Janeiru. Je mi velkou ctí, že zde budu moci reprezentovat. Třeba získám medaili," prohlásil vítězný Kofstad.

Kofstad čekal na třetí vítězství na Challenge Tour čtyři roky. Dostal se na jednu sezónu na European Tour, ale jeho další šance zabrzdila dvě zranění.

"Vítězství pro mě znamená hodně moc. Poslední dva roky jsem tvrdě trénoval, zůstal trpělivý a měl jsem opravdu skvělé lidi kolem sebe. Je to skvělé, co jsem dokázal," dodal Kofstad.

Nejen pro Kofstada znamenal úspěch na Slovensku postup do Ria. Slaví také Novozélanďan Ryan Fox. Nový rekord hřiště vytvořil Angličan Garrick Porteous. Zahrál -11 (9 birdie a 1 eagle).

Jan Cafourek obsadil dělené 50. místo, dnešní kolo měl za 72 ran, celkově zůstal na -4.

"Dnes jsem měl vlažnější začátek. Pak jsem se vzpamatoval a začal trefovat rány. Celý den jsem se ale trápil na greenu, přitom šance tam byly," zhodnotil neděli Cafourek, který udělal druhý cut po sobě.

"Věřím, že je to impuls, že to dělám dobře a někam se posouvám. Má hra se začíná dávat dohromady," uzavřel rozhovor pro web GolfExtra.cz Cafourek.

Čtvrtý ročník D+D REAL Slovakia Challenge se bude konat opět začátkem července. Novinkou je prodloužení smlouvy s Challenge Tour o dalších pět let. Hrát se bude stále v Penati Golf Resortu.

Zdroj: TK, Relmost, Pavel Poulíček


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...