Spa Hotel Ulrika

Virto-AstudilloŠpaněl Borja Virto Astudillo rozhodl o svém prvním titulu na Challenge Tour na poslední jamce D+D REAL Slovakia Challenge, které se hrálo 9. –12. července v penati GR, když zahrál fantastický chip in z roughu pod greenem. V přímém souboji o vítězství musel vzápětí proměnit jeho spoluhráč z flightu Ricardo Gouveia putt do birdie. Neproměnil. V tu chvíli bylo jasné, že jen Jeff Winther v posledním flightu může eaglem na čtyřparu poslat turnaj do play-off, všem nestalo se.

Virto Astudillo, rodák z Pamplony, má uhranou kartu na European Tour. V prosincové Q-school skončil 18. a nebýt přetlaku hráčů ze zámoří, startoval by na Scottish Open. Nemusí litovat, že letěl na Slovensko. "Jsem na hřišti obvykle klidný, bez emocí, ale po vítězném chipu jsem si zapumpoval pěstí. Asi to bylo vůbec poprvé v životě, co jsem to udělal. První vítězství je vždycky něco výjimečného, mně se to povedlo díky kolu za 66 ran, které jsem navíc završil tímhle chipem. To je výjimečné," zhodnotil svůj triumf Virto Astudillo, jenž za vítězství inkasoval 26 400 euro. Teď se jeho program zaměří výhradně na European Tour.

"Nevím, čím to je, ale na Challenge Tour hraji klidněji, jinak než na European Tour. Tenhle triumf mi pomůže. Je to významný krok dopředu. Ve zbytku sezony chci hrát jen European Tour a budu se snažit udržet si kartu," dodal Virto Astudillo.

O ránu za ním skončil Portugalec Ricardo Gouveia. Po vítězství v Německu minulou neděli přidal druhou příčku a díky tomu se vyhoupl do čela celé Challenge Tour! Odehrál desátý turnaj v sezoně, na všech prošel cutem a posedmé skončil v Top 10.
Třetí pozice patří Dánu Wintherovi, třetí skončil i minulý týden v Bad Griesbachu.

"Máme za sebou týden skvělého golfu a jak už bývá tradicí na našich turnajích se skvělým počasím, opět padl hole in one. A tradicí zůstává, že se ještě ani jednou nehrálo play off. I když dnes k němu bylo nejblíže," zhodnotil turnaj při závěrečném ceremoniálu Petr Dědek, majitel RELMOSTU. "Po celém světě se píše o D+D REAL Slovakia Challenge a Penati Golf Resortu v souvislosti s novinkou, kterou jsme rok prosazovali v Londýně a tou byl šestipar. Není žádný jiný turnaj na European a Challenge Tour s podobnou raritou. Jsem rád, že jsme si novinku prosadili. Hráči byli nadšení," dodal Dědek.

Pro promotérskou společnost RELMOST to byl sedmý turnaj v její historii. Padl na něm pátý hole in one, včera ho zahrál Angličan Garrick Porteous na 12. jamce. Osmou akcí RELMOSTU bude vrchol česko-slovenské golfové sezony. Turnaj série European Tour. Druhý ročník D+D REAL Czech Masters se koná od 24. do 30. srpna v Albatross Golf Resort.

Výsledky ZDE

Text a foto: Pavel Poulíček, Relmost


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...