Spa Hotel Ulrika

challenge-winFrancouz Damien Perrier(na snímku) se stal vítězem 5. ročníku D+D REAL Czech Challenge v Golf Resortu Kunětická Hora, když svůj premiérový titul získal s výsledkem -24. Srovnal tak rekordní skóre Andrease Harta z roku 2012. Perrier o jednu ránu zdolal své spoluhráče ze závěrečného flightu. Dalšího Francouze Saddiera a Angličana Smitha. Stal se třetím vítězným Francouzem v pětileté historii turnaje.

"Moje hra se postupně zlepšovala, ale nečekal jsem, že vyhraju. Dokázal jsem to, ale nebylo to jednoduché," řekl Perrier po závěrečném vyhlášení. Na titulu vydělal 28 tisíc Euro. Perrier se už ve třetím kole zapsal do historie hřiště pod Kunětickou horou, když výsledkem 62 ran vyrovnal rekord hřiště Brookse Koepky.

"Když jsem včera zahrál birdie na poslední jamce vůbec mě nenapadlo, že jsem vyrovnal rekord. Navíc jsem se dozvěděl, že je to rekord Brookse Koepky, hráče TOP 20 světového žebříčku. Tehdy jsem tu hrál taky, ale neprošel cutem. Tak doufám, že mě čeká podobná kariéra jako Brookse," zmínil Perrier.

Poprvé v této sezóně ho jako caddy doprovázela přítelkyně Marina. Hned mu přinesla štěstí.

"Byla pro mě nesmírně důležitá. Moc jí za to děkuji. Pomáhala mi se strategií. Nebyla to pro ni jednoduchá pozice," řekl 27 letý Perrier.

Perrier se díky tomuto vítězství posunul na 8. místo celkového pořadí Challenge Tour. Po dnešku udělal první důležitý krok k získání karty na European Tour, kterou zatím nikdy neuhrál.

Nejlepší Čech, Vítek Novák, který jako jediný z našich prošel cutem, zahrál v neděli své nejhorší kolo. 74 ran ho sesadilo na konečné 62. místo.

"Dneska mi to prostě nešlo. První devítku jsem hrál ještě relativně slušně, ale bohužel jsem udělal pár chyb, které mě stály několik ran. Přesto jsem měl z úvodních devíti jamek dobrý pocit. Konec jsem si už spíše užíval. Věděl jsem, že s výsledkem už nic neudělám," přiznal Novák.

S velkou pravděpodobností si za dva týdny zahraje další turnaj Challenge Tour.

"Byli jsme připraveni na to, že nejlepším Čechem bude profesionál. Proto jsme požádali o změnu statusu karty belgického promotéra na amatérskou. Myslím, že se to povede a Vítek si za dva týdny zahraje KPMG Trophy v Belgii," dodal Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Zdroj: TZ, Relmost; foto: Ota Mrákota/Relmost

Výsledky ZDE

http://www.europeantour.com/challengetour/season=2016/tournamentid=2016730/leaderboard/index.html

 


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...