PGAC Masters kořistí Petra Skopového

Ve dnech 15.–17. srpna se ve Mstěticích uskutečnil první a jediný turnaj české profesionální série Pilsner Urquell Czech PGA Tour hraný na tři kola. A diváci byli svědky napínavého a vyrovnaného boje až do posledního patu. Z vítězství a 62tisícové prémie se nakonec radoval Petr Skopový, který výkonem 68, 69, 71, celkem 208/-8 obhájil o jedinou ránu loňské prvenství. Zejména vynikající závěr vynesl na druhé místo Lukáše Tintěru (72, 68, 69, celkem 209/-7), třetí skončil Ondřej Lébl (68, 72, 70, celkem 210/-6).

Ani Petr Skopový se v posledním kole nevyhnul drobným zaváháním, která ale dokázal kompenzovat větším počtem birdie než bogey. Klíčová pro jeho konečné skóre byla fáze mezi jamkami 7 a 11, kdy zahrál třikrát birdie. Stálý účastník náročné evropské série Alps Tour se ovšem musel mít na pozoru zejména před profesionály, kteří šli ve flajtu před ním. Skopový, který byl tentokrát i díky novým přenosným výsledkovým tabulím o výkonu svých soupeřů dokonale informován, tak na posledním odpališti dobře věděl, že pokud nechce do play-off, musí zahrát par. A když pak zvládl těžkou druhou ránu do grínu, mohl se po dvou patech radovat z prvního letošního triumfu.
Člen GC Sokolov obešel každé ze tři turnajových kol pod par hřiště a obhájil svůj loňský titul. Před třemi týdny se Petr Skopový oženil a k radosti v osobním životě tak přidal i výrazný úspěch na poli sportovním, který okomentoval následovně: „Po celé tři dny jsem měl ze své hry dobrý pocit. Největší radost mám z patování, s nímž jsem se v první polovině sezony hodně potýkal. Své soupeře jsem sledoval jen okrajově, ale před poslední jamkou jsem věděl, že k vítězství potřebuji zahrát par. Povedla se mi druhá rána a pak už jsem věděl, že to nesmím pustit.“
Zdroj: FreeDrive, foto: I. Paggio
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...