Dobrý den, při sledování 3.kola z Dubaje 6.2.2016 mne zarazilo rozhodnutí rozhodčích, když na 13 jamce povolili Cabrerovi-Bellovi jiné místo pro dropování, po utopení míčku, u greenu, i když jeho míč byl ve vodě viditelný. Umožnili mu výhodnější místo, aby nemusel hrát přes bankr. V našich pravidlech jsem tuto možnost nenašel. Děkuji Tomáš Ryba
Dobrý den, děkuji za dotaz, ale protože jsem konkrétní situaci na vlastní oči nevidě, mohu jen konstatovat několik základních pravidel týkajících se míče ve vodní překážce:
1) Vůbec nezáleží na tom, kde míč ve vodní překážce leží (!), ale pouze na tom, kde naposledy překročil její hranice a na tom, zda jde o standardní vodní překážku (žluté čáry a kolíky) nebo podélnou vodní překážku (červené čáry a kolíky).
2) Kromě standardních postupů podle pravidla 26-1 může Soutěžní výbor u některých vodních překážek nabídnout hráčům jako alternativu i dropovací zóny. Obvykle pak záleží jen na hráči, zda si vybere drop zónu, nebo bude postupovat podle výše uvedeného pravidla 26-1.
12.2.2016
Přihlášení Golf News
Kontakty
Redakce
Inzerce na www.golfinfo.cz
Inzerce v týdeníku Golf News
Inzerce v časopise Golf
Advertising in Golfinfo.cz in English
Advertising in Golf News in English
GOLF magazine profile in English
Profil časopisu Golf
Profil a ceník Ročenky Golf 2025/26
Profil Hot Travel Revue 2025
Profil Hot Equipment Revue 2025
Profil Hot Wellness Revue 2025
Austerlitz Golf Trophy 20.- 23.5.2025
Czech PGA Tour 2025
World Corporate Golf Challenge
Národní finále 13.8.2025
Kaskáda Golf Trophy 2.-5.10.2025
Grandfinále Czech PGA Tour 2025
CCB, spol. s r. o.
Okružní 19
638 00 Brno
šéfredaktor: Josef Slezák
e-mail: golfinfo@golfinfo.cz
mobil: +420 604 210 053
tel.: +420 545 222 774
RSS Sitemap Tvorba webových stránek Brno - Webservis © 2024. Všechna práva vyhrazena.
Zásady zpracování a ochrany osobních údajů.