Poradna pravidla Dropování autu a ztraceného míče podrobněji

Dropování autu a ztraceného míče podrobněji

Otázka

Zdravím, v souvislostí s přípravou a zavedením novelizovaných pravidel se diskutovala možnost se 2 trestnými ránami dropovat míč mimo hranice hřiště bez ztráty délky..... v nových pravidlech jsem takovou možnost a ani zmocnění pro soutěžný výbor, či hřiště nenašel. Dost okolo toho diskutujeme s kamarády... Jak to tedy je ? Díky Tibor Nyitray

Odpověď

Odpověď najdete ve vzorových místních pravidlech (kapitola Model Local Rules and Other Form of Play, sekce E 5, Alternative to Stroke and Distance for Lost Ball or Ball Out of Bounds), které jsou součástí oficiálního průvodce pravidly (Official Guide to the Rules of Golf), vše dostupné na www.randa.org.

Je to tam na celé na pěti stranách i s obrázky. Ve zkratce ale platí, že:

Další možnost úlevy k postupu se ztrátou rány a vzdálenosti v případech, kdy je míč ztracen nebo mimo hřiště. Pozor – úlevu nelze využít, pokud byl odehrán provizorní míč!

Jestliže není míč hráče nalezen do 3 minut nebo je známo nebo prakticky jisté, že je míč mimo hřiště, může hráč postupovat podle pravidla 18.1 (a s jednou trestnou se vrátit na původní místo) nebo postupovat podle tohoto Místního pravidla a s dvěma trestnými ranami využít úlevu spuštěním původního nebo nahrazeného míče kdekoli do oblasti úlevy definované body A-B:

a) Jako bod A se definuje místo, kde se předpokládá, že se míč zastavil, ale nebyl nalezen, nebo místo, kde překročil hranici hřiště.

b) Jako bod B se definuje nejbližší místo na ferveji, které není blíže jamce než bod A.

c) Oblast úlevy je kdekoli mezi pomyslnými spojnicemi jamky a referenčních bodů A a B (a jejich prodloužení o 2 hole směrem od této spojnice), ale s následujícími omezeními: oblast úlevy musí být v oblasti hřiště v poli a nesmí být blíže jamce než referenční bod A.

Hráč nemůže využít tuto možnost úlevy, když je známo nebo prakticky jisté, že se jeho původní míč zastavil v trestné oblasti, nebo když odehrál další míč provizorně se ztrátou rány a vzdálenosti podle Pravidla 18.3.

9.4.2019

Dotaz na pravidla

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...