fd-VL-750Už jen prosté vyřčení slova diamant vyvolá nejspíš u každého z nás lehké mrazení v zádech. Kvůli těmto lesklým kamínkům se mnohdy válčilo, jsou nejen synonymem krásy, ale také bohatství. Jaké to je držet na dlani „sklíčko", bratru, za několik milionů eur? Pro Vlaďku Lubojackou a její společnost Fancy Diamonds jsou přitom diamanty takříkajíc denním chlebem. Zaměstnáním, oborem, koníčkem i prací, které jí učarovaly. Stejně jako golf.

 

Nedá mi to, abych se jako první zeptal, jak jdou dohromady diamanty a golf?

Tak to je tedy začátek. Hned tak těžká otázka, a ještě těžší odpověď.

fd-sperk1-250Tak začnu jinak. Jak jste se dostala k diamantům?

Asi jako každá žena jsem vždycky měla ráda šperky. První setkání s drahými kameny a šperky jsem zažila v Etiopii, kde jsem čtyři roky pobývala. Tehdy se mi ale jen líbily, nebylo v tom nic odborného, ani vážného, nic jsem o tom nevěděla. To až po návratu do Česka mě oslovil jeden známý, představil mi diamantové šperky a investiční kameny. Zaujalo mě to natolik, že jsem si řekla, že to prostě zkusím. Tím začalo sedm let vzdělávání, seminářů, sbírání zkušeností a poznávání všeho kolem diamantů a obchodů s nimi. Zjistila jsem, že mě tahle práce naplňuje, a vydala se tím směrem naplno. A jak jsem poznávala vše o diamantech dál víc do hloubky, ohromily mě nejen svou krásou.

Říkáte nejen krásou, čím ještě?

Svými jedinečnými vlastnostmi. Jsou v přírodě naprostou vzácností vytvořenou před miliony lety, jsou nenahraditelné, nerecyklovatelné, stálé, ale bohužel je to také vyčerpatelný zdroj v přírodě. Na diamantech mi učarovalo i to, že z nich můžete vytvořit nejen jedinečné šperky, ale jsou také skvělou investicí. Případně lze obojí propojit dohromady. Když se bavíme o diamantech obecně, většinou máme na mysli čiré, bílé, ale existuje i řada barevných. Ta škála je hodně pestrá – růžové, žluté, modré, zelené, oranžové a další. Samozřejmě i červené, a to v celé škále odstínů. Barevné jsou ještě mnohem vzácnější než bílé. A také dražší a chytřejší.

Jak chytřejší? Mluvíme přece pořád o kamenech...

Ta chytrost spočívá ve schopnosti udržet hodnotu peněz, pokud se jedná o diamant, který splňuje veškeré parametry, aby byl celosvětově uznávanou investicí.

fd-diamanty1-250Co konkrétně zájemcům o diamanty nabízíte?

Ve Fancy Diamonds nabízíme diamanty v zásadě ve čtyřech oblastech – jako investici, jako šperky na každodenní nošení, jako investiční šperky a také individuální výrobu šperků. Samozřejmě všechny ty oblasti se mohou prolínat. Někdy to může být rodinný šperk jako investice, který jeho majitel, nebo spíš majitelka, „provětrá" jen při nějaké mimořádné události, jindy třeba dárek k Vánocům nebo k různým životním příležitostem na každodenní nošení.

Myslíte, že je normální, když si člověk pověsí na krk šperk v hodnotě dvou domů v luxusní čtvrti?

Je to o tom, co vám hlava dovolí. Ale samozřejmě takový šperk není na každodenní nošení, ale příležitostně není od věci ukázat tu krásu okolí.

Jaký největší kámen jste držela v ruce a jaký to byl pocit?

To se stalo, když jsem poprvé byla v mé druhé kanceláři přímo u svého obchodního partnera, člena burzy, na diamantové burze v Tel Avivu, kterou zastupujeme na evropském trhu. Přestože jsem už byla zvyklá na hodnotné šperky, na zajímavé diamanty, tak když jsem potom dostala do ruky na dlaň přírodně zbarvený žlutý desetikarátový diamant té nejvyšší sytosti barvy, úplně se mi ruka roztřásla. Ale zároveň jsem cítila ohromnou energii. Byl to úžasný pocit.

Kolik jste v tu chvíli držela v ruce? Dá se to vůbec přepočítat na peníze?

Dá se to přepočítat. Cena takového kamene jde do několika desítek milionů.

Bylo to nejvíc, co jste měla na dlani?

Pokud mám hovořit o jednom kameni, tak to byl asi ten nejdražší diamant. Ale občas mi rukama prochází kamínky dohromady s mnohem větší hodnotou.

Takže ruce se vám hned tak nerozklepou, když v nich držíte drahé kameny. Ale přece jen, nestalo se vám někdy, že jste diamant upustila?

Ale ano, stalo. Když jsem jedné dámě předávala investiční diamant v ceně přibližně 400 tisíc korun. Předání si přála zrealizovat v jedné kavárně a chtěla zkontrolovat laserové číslo s certifikátem. Diamant, protože to byl přírodně zbarvený žlutý diamant s certifikátem GIA, byl uložen ve speciální otevíratelné kazetě. Při otevírání kazety se však stalo, že se přilepil k hornímu sklu, a když jsem ho chtěla vzít do pinzety, najednou byl jako živý a spadl na zem. Takže jsme rychle zaklekly, uzavřely kavárnu. V tu chvíli jsem byla celá rudá, opocená, ale kamínek jsme našly. Od té doby už tímto způsobem v kavárně kamínky nepředávám, jednou to stačilo. (smích)

Přeskočme od diamantů ke golfu. Jak jste se dostala k němu?

Hraju golf už přibližně šestnáct let. Na začátku jsme měli partu lidí, se kterou jsme jezdili na kola a na lyže. Ani nevím kdo, ale někdo začal hrát golf a pořád o tom básnil. Tak jsem to taky zkusila, abych zjistila, co na tom vidí, a dá se říct, že jsem v tu chvíli objevila golf. První lekce jsem měla v Beřovicích, a když jsem poprvé zažila pocit perfektně odpáleného míčku, bylo to hodně podobné tomu, jako když jsem držela v ruce velký žlutý diamant. V ten okamžik se ze mě stal golfista.

Vidíte, tak jsme se dostali k odpovědi na úvodní otázku, co mají diamanty a golf společného...

Máte pravdu, ten pocit a energie, když odpálíte perfektní ránu, je opravdu stejný, nebo hodně podobný tomu, jako když držíte nějaký úžasný kámen v ruce.

Čím vás golf zaujal?

Jsem poměrně náročný a precizní člověk, a když se do něčeho pustím, tak to musí být na sto procent. Pravdou je, že v golfu je to nekonečný příběh, protože vím, že precizní nebudu nikdy. Takže jsem stále nespokojená golfistka, ale to mě také žene stále dopředu.

Jak často se dostanete na hřiště?

Zpočátku jsem byla doslova na golfu závislá. Hráli jsme pořád nějaké turnaje, jezdili po celém Česku, byla to honba za hendikepem. Bohužel postupem času se naše parta roztrhala a pak jsem kvůli práci sedm let skoro vůbec nehrála. Po těch sedmi letech jsem se ke golfu zase vrátila, ale už jinak než na začátku. Už jsem se nehonila za hendikepem, chodila jsem si zahrát jen tak, nejčastěji se svým životním partnerem Petrem a turnaje hrála spíš jen výjimečně. Dnes si golf užívám, hledám v něm emoce, pohyb a zároveň relax.

Dá se golf propojit s vaším byznysem?

Svým způsobem určitě ano. Ostatně, znají to nejspíš všichni golfisté, během pěti hodin na hřišti většinou dojde i na otázku, co ty vlastně děláš, čím se zabýváš? Když odpovím, že diamanty, většinou na mě vyvalí oči, protože je to poměrně specifický obor. Na golfu to ale beru spíš jako osvětu, snažím se lidem nenásilným způsobem přiblížit, čím se zabývám. Beru to jako propagaci svého jména a své značky. A protože ráda spojuji příjemné s užitečným, využívám k tomu i golf.

Je to i důvod, proč jste i partnerem na řadě golfových turnajů?

Nejen partner, někdy i sponzor, spoluorganizátor. Snažím se lidem přiblížit diamant jako takový se všemi jeho výjimečnými vlastnostmi. Ale aby to nebylo jen o diamantech. Na některých akcích představuji i jiné drahé kameny, například safíry, rubíny či smaragdy. Golf je zelený sport, takže se k němu zelený smaragd náramně hodí. Dá se využít nejen do šperku, ale také jako investice a někdy může být i dražší než diamant.

Takže se dá říct, že golf je ideálním místem pro byznys?

To zase ne. Já golf a byznys vždy odděluji. Při hře si ráda popovídám, ale také se chci při hře odreagovat, užít si ji a také soustředit se na hru. Ten obor je tak specifický a rozsáhlý, že pro byznys je důležité soukromí a klid. Navíc většinou potkávám lidi na golfu poprvé a neznám je, proto je logické, že v případě zájmu následuje individuální schůzka, v klidu a soukromí.

Jaké je vaše oblíbené hřiště?

Pro mě to není jediné. Ráda si vždycky zahraji na Kácově, na Albatrossu a v Berouně.

Máte nějakou oblíbenou jamku?

Oblíbenou, to ani nevím, ale prokletou určitě ano. Právě na Kácově, na Meadows čtyřparová jamka číslo sedm. Na to, že je to čtyřpar, je pro mě hodně dlouhá, dogleg skoro do pravého úhlu, a ještě k tomu do kopce. K tomu kolem vysoké rafy a spousta bankrů.

Máte nějaký nesplněný golfový a diamantový sen či přání?

Začnu golfovým. Chtěla bych se dostat na jednomístný hendikep a trochu prodloužit své drajvy. To spolu tak trochu souvisí. Když prodloužím drajvy a zachovám přesnost, tak je šance si hendikep vylepšit. A pracovní? Spokojení klienti, to je mé přání. A zatím se to daří. Hýčkám si to a nesmírně si toho vážím.

Převzato z časopisu GOLF 5/2021
Za rozhovor děkuje Alois Žatkuliak

Kontaktní informace:
fd-VL2-250Vladimíra Lubojacká
office – Opletalova 55, Praha 1
(jen po předchozí domluvě)
T.: +420 731 419 144 | E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
FB: https://www.facebook.com/FancyDiamondsCZ/
Instagram: https://www.instagram.com/fancydiamondscz/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...