MUDr MichalekČeští lékaři a vědci patří bezpochyby ke světové špičce. Profesor MUDr. Jaroslav Michálek, Ph.D, prezident Mezinárodního konsorcia pro buněčnou terapii a imunoterapii, je toho jasným důkazem. Je atestovaným lékařem v oborech klinická onkologie, pediatrie, alergologie a klinická imunologie, má bohaté zkušenosti v regenerativní medicíně a buněčných terapiích. V současnosti je majitelem a vedoucím lékařem kliniky Cellthera.

Pane profesore, jste majitelem soukromé kliniky. Přístup ke zdraví se ale na vaší klinice trochu liší. Je to tak?

Ano, přístup ke zdraví na naší klinice vychází ze snahy podpořit vlastní přirozené mechanizmy, podílející se na procesu uzdravení. Jedná se především o vlastní kmenové buňky pacienta, které tlumí zánětlivou reakci a významně se podílejí na regeneraci a uzdravení různých tkání a orgánů. Vlastní kmenové buňky pacienta je možné využít pro vyřešení artrózy a bolestí kloubů až po zlepšení zraku u pacientů trpících nemocemi sítnice.

Jak vlastně kmenové buňky působí?

Jednou z jejich základních funkcí je jejich schopnost zahojit poškozené místo a zastavit nebo zcela potlačit degenerativní procesy. To je například v kloubu poškozeném artrózou. Nejvíce pacientů přichází s artrózou a bolestmi kloubů, nejčastěji se jedná o kolena a kyčle, ale výjimkou nejsou ani malé klouby rukou nebo zápěstí.

Jak dlouho se už kmenovými buňkami zabýváte?

Já sám se výzkumem kmenových buněk zabývám již 17 let. Jejich klinickému využití se věnuji od roku 2010, kdy jsem založil kliniku Cellthera, která se specializuje na kmenové buňky získané z tukové a pojivové tkáně. Postupně jsme ale kliniku rozšiřovali a dnes kromě ortopedie, traumatologie, fyzioterapie a rehabilitační medicíny poskytujeme zdravotní služby v oblasti imunologie, plastické a estetické chirurgie, angiologie (tj. cévní chirurgie, zejména ošetření křečových žil) a dokonce i ve specializaci onkologie.

Nezabýváte se tedy jenom kmenovými buňkami...

Určitě ne, nabízíme komplexní péči o zdraví. Jedná se o úpravu životního stylu a stravovacích návyků, cílenou fyzioterapii, poradenství ke zvládání chronického stresu a mnohé další speciální léčebné metody, které se obejdou bez použití chemických léků a sloučenin, často zatížených vedlejšími nežádoucími účinky.

Komu tedy pomáháte?

Ve velké míře se zaměřujeme na sportovce, kteří trpí bolestmi pohybového aparátu, a my jim nabízíme nejmodernější a přitom velmi šetrné léčebné postupy od využití kryoterapie a krevní plazmy až po podání kmenových buněk. Disponujeme také rehabilitačním a fyzioterapeutickým centrem, jež je vhodné navštívit preventivně nebo právě po vyléčení sportovního zranění.
Intenzivně se zaměřujeme na pracovně vytížené manažery a podnikatele, kteří mají vysoké pracovní tempo, jsou trvale ve stresu a... nemají čas. Často to totiž „dotáhnou" až tak daleko, že trpí vyčerpáním či chronickým únavovým syndromem. Nebo ženy, které musí zvládat rodinu i kariéru, čelí každodennímu stresu, jsou vyčerpané a bez energie. A tehdy přichází řada na nás, abychom poradili, podpořili imunitu, metabolismus a navrátili energii.

Když už mají kmenové buňky „superschopnosti", nemohly by nám pomoci, abychom nestárli?

Ano i ne. Sice nám nepomohou stát se nesmrtelnými, ale s využitím nejnovějších technologií můžeme biologické stárnutí zpomalit a udržet člověka v nejlepší zdravotní kondici do vysokého věku. Disponujeme unikátním anti-aging programem, kdy umíme navrátit mladistvý vzhled pleti, zkrášlit obličej, dekolt či jiné partie těla. Je založený zejména na využití vlastního tuku obohaceného o kmenové buňky, které výrazně přispějí k esteticky dokonalému a hlavně přirozenému efektu.

To zní skvěle, je možné se k vám objednat?

Samozřejmě, profesionálové kliniky Cellthera nebo já vás rádi přivítáme ve 12. patře budovy Vienna Point, s překrásným výhledem na město Brno i Pálavu, na Vídeňské ulici 119 v Brně. Podívejte se na naše stránky www.celltheraclinic.cz nebo na náš Facebook – Klinika Cellthera.


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...