campiri-1-750Cestování v obytném autě se těší v posledních letech stále větší popularitě. Díky tomu se u nás segment obytných aut za poslední roky posunul dopředu jak z hlediska nabídky automobilů, tak infrastruktury pro obytné vozy. Není divu, jde o svobodný a zároveň pohodlný způsob cestování, který vám umožní poznat z každé destinace to nejlepší. Jeho další výhoda spočívá v tom, že se skvěle doplňuje se sportem – a to například s golfem.

Ať už se rozhodnete vyrazit poznávat krásy České republiky nebo některých okolních států, vždy si můžete vytipovat zajímavá hřiště či kluby v okolí a spojit tak objevování nových míst se sportovním vyžitím. Tento způsob cestování mají v oblibě zejména milovníci aktivního trávení volného času.

campiri-2-250Moderní obytná auta jsou do detailu promyšlené byty na kolech, které mají všechno potřebné vybavení, včetně koupelny a sociálního zařízení. Pokud si vyberete větší rodinné vozy, polointegrovaný obytný vůz nebo alkovnu, budete mít pro uskladnění nejenom vašeho golfového vybavení k dispozici prostornou integrovanou garáž v zadní části vozu.
V komfortu obytného vozu se můžete vydat za poznáváním místní kultury a gastronomie pokaždé, když budete mít chuť si od sportu na chvíli odpočinout. Poznáte tak nová místa a lidi, ochutnáte lokální kuchyni, a přitom si užijte to, co máte nejraději – golf.

Česká republika
V rámci České republiky určitě stojí za to Panorama Golf Resort Kácov, který se nachází ve Středočeském kraji. Je to charismatické místo, které vám zaručí nezapomenutelné golfové zážitky. Resort nabízí 27jamkové mistrovské hřiště a velkorysé tréninkové hřiště. V areálu pořádají sérii otevřených turnajů, tréninky i prázdninové kempy pro děti.
K přespání v obytce je k dispozici parkoviště, kde je i napojení na elektřinu. Případně je vám k dispozici kemp Kácov. S rodinou můžete vyrazit také do místního pivovaru nebo se vydat na hrad Šternberk.
Fantastická Kutná Hora je nedaleko – zkrátka ideální místo pro spojení poznávací dovolené a golfu. Ve Středočeském kraji je pak možností víc. Spojit golf s výletem za historií lze i na Karlštejně. Místní golfový resort Karlštejn je proslaven dechberoucími výhledy právě na zmíněnou historickou dominantu hradu. Přímo v obci Karlštejn se nachází kemp Karlštejn, v okolí je pak řada dalších kempů či stellplatzů, stačí si vybrat.

Německo
Skvělou destinací pro letošní zahraniční výlet je šampionát BMW International Open. Ten se koná každoročně v Německu a letos proběhne už 35. ročník. Je to ideální příležitost užít si svátek golfu na vlastní kůži, vidět aspirující hráče i světové legendy. Pokud se vydáte do Německa, za zmínku stojí například Golf und Land Club v Kölnu. Bernard von Limburger, pravděpodobně nejslavnější německý architekt golfových hřišť, vytvořil uprostřed lesů v Refrathu zajímavé 18jamkové golfové hřiště. Nechybí tam vodní překážky nebo přírodní solitery. A okolí má také rozhodně co nabídnout. Bergisch Gladbach je dechberoucí kombinací přírodních krás a bohaté historie.

Rakousko
Rakouský golfový klub v Mondsee je rychle dostupný ze Salzburgu, a přesto na dosah nádherné přírodě. Užijte si výhledy na Salzkammergut nebo Drachenwand. Panorama pohoří Mondsee bude opravdu úžasnou kulisou pro vaše sportovní zážitky. Možností, kde se ubytovat v obytném autě či karavanu nedaleko Mondsee, je mnoho. Vybrat si tak můžete dle svých preferencí, nejblíže je například AustriaCamp Mondsee. Ve volných chvílích můžete relaxovat u vody nebo přímo na vodní hladině. Možností v této oblasti budete mít minimálně na prodloužený víkend.

Andalusie aneb Mekka golfistů z celého světa
Poznejte ji v obytném autě. Většinu andaluských golfových hřišť navrhovali legendární hráči a nejprestižnější světoví designéři. Není proto divu, že je Andalusie přední evropskou golfovou turistickou destinací. V minulém roce ji navštívilo přibližně 12,2 milionu mezinárodních turistů. Většina z nich se vydala do oblíbené španělské destinace hlavně pro její písčité pláže, azurové moře i historické památky, zhruba 500 tisíc návštěvníků ale přijíždí primárně za golfem. S téměř 120 golfovými hřišti, která nabízejí možnost hry po celý rok ve všech osmi provinciích, je Andalusie ideálním místem pro tento sport.

campiri-3-250Golf v Andalusii nepředstavuje pouze sportovní aktivitu, ale také příjemný způsob, jak prozkoumávat nádhernou krajinu a rychle se naladit na odpočinkovou atmosféru této španělské perly. „Netradiční možností pro cesty mezi resorty v Andalusii se tak pro milovníky golfu může stát obytný vůz, do kterého se dá všechno golfové vybavení pohodlně a rychle sbalit. Nemluvě o tom, že v řadě resortů zaparkujete de facto na pár kroků od prvního odpaliště," uvádí Lukáš Janoušek, ředitel společnosti Campiri, která operuje svůj vlastní fleet obytných vozů právě v andaluské Malaze.

Campiri base Malaga
Od roku 2022 má Campiri svou menší pobočku také ve španělské Andalusii. Auto si mohou zákazníci rezervovat klasicky přes Campiri.com a objednat si lze například i službu Španělsko na míru, což je podrobný cestovní itinerář ušitý na míru klientovi. V Malaze se o zákazníky od příletu, přes vyzvednutí na letišti, předání auta, jeho vrácení a odvoz zpět na letiště stará český personál, se zákaznickou podporou po dobu dovolené. A do konce srpna platí skvělá nabídka 7+2, což znamená, že při rezervaci minimálně 9 dnů dostane zákazník 2 dny zdarma.

Unikátnost Andalusie a jejích podmínek pro golf potvrzuje i uznávaný český golfový rozhodčí Michael Jon. Ten získal prestižní ocenění a nejvyšší kvalifikaci The R&A, kterou má na světě pouze dvacet vybraných. „Andalusie je výjimečná jednak svou rozmanitostí stylů a designů, jednak rozlohou, nebo řekněme spíš vzdálenostmi. Celý region je sice rozlehlý, ale hřiště jsou umístěna ve velice kompaktním prostoru a cestování mezi jednotlivými resorty nezabírá mnoho času. Jestliže se rozhodnete trávit týden na jednom místě, budete mít k dispozici dostatek a rozmanitou škálu hřišť. Příští rok se přesunete a můžete objevovat další dílek skládačky," prozrazuje Michael Jon.

Proč vyrazit po Andalusii obytným autem
• Možnost spojit golfovou dovolenou s luxusní dovolenou u moře
• Na výběr desítky prestižních hřišť s prémiovými službami
• Celoročně příjemné teploty
• Výběr z řady typů obytných aut pro různě velké posádky
• Česky mluvící tým Campiri a vynikající uživatelské hodnocení na Google 4,9

Andaluská TOP 3 rozhodčího Michaela Jona
A podle jakých kritérií se golfová hřiště nejčastěji hodnotí? „Mám dva metry – uživatelský a profesní. Uživatelsky bychom to mohli vzít chronologicky. Výraz ve tváři, ochota a kompetence lidí na recepci. To je ten klasický první dojem. Dále orientace v areálu po příjezdu. Péče o tempo hry – maršálové nejsou bozi a jejich práce je trochu schizofrenní. Být na lidi přísný, a přitom se s nimi vézt na stejné vlně je docela kumšt. A pak jídlo a pití. No a profesní metr je spíš o značení, místních pravidlech, stavu odpališť a greenů, pořádek a čistota hracích ploch," dodává Jon.

1. Real Club Valderrama
2. Finca Cortesín Golf Club
3. La Zagaleta

Zaujala vás myšlenka spojení golfu a cestování obytným vozem? Tak si zabalte hole a připravte se na nezapomenutelné golfové zážitky, romantické večery při západu slunce a spousty cestovatelské inspirace, které na vašich cestách obytným autem nasbíráte.

campiri-logo-250O Campiri
Campiri.com je online služba, která propojuje zájemce o půjčení karavanu s půjčovnami či soukromými majiteli a umožňuje rezervaci obytného auta na pár kliknutí. Na jednom místě nabízí několik stovek různých obytných vozů po celé republice a také ve Španělsku. Všechny vozy nabízené na Campiri jsou pojištěné.
Do portfolia služeb Campiri patří také vlastní základna Campiri Base Praha nedaleko od letiště Praha, kde profesionální tým nabízí nejen služby půjčovny, ale i špičkový servis, který je autorizovaným partnerem pro celou řadu značek a pojišťoven. A aby toho nebylo málo, je tu ještě služba Sdílení bez starostí, kdy pro majitele vozu Campiri Base zajišťuje kompletní péči, přes bezpečné parkování, přivedení zákazníků a veškerou administrativu a logistiku s předáváním zákazníkům při pronájmu.


Více informací na www.campiri.com


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...