gi-750Silný imunitní systém je životně důležitý pro celkové zdraví a pohodu, proto bychom se na jeho posílení neměli zaměřovat pouze v určitých obdobích roku, kdy jsme nejvíce náchylní k nemocem, jako jsou chladnější zimní měsíce, ale po celý rok. Kvalitní spánek, pravidelné cvičení, vyvážená strava, pitný režim, otužování, vitamíny i snížení stresu. Existuje mnoho věcí, které můžete udělat, abyste pomohli posílit svůj imunitní systém a ujistili se, že bude vždy optimálně fungovat.

Když imunitní systém běží tak, jak má, odvádí skvělou práci při obraně těla. Na druhou stranu oslabený imunitní systém může zvýšit riziko opožděného hojení ran či infekčních onemocnění, jako je nachlazení a další. Získat nejlépe vyhovující množství mikroživin prostřednictvím dobře vyvážené stravy však může být obtížné, proto jsou v tomto případě velmi důležité vitamíny a minerály. Jak budovat imunitu celoročně prozradí majitel firmy a autor tisíce receptur MVDr. Jiří Pantůček.

Proč bychom měli imunitu budovat celoročně a nestačí se o ni začít starat až těsně před nástupem chladných podzimních dnů?

Snížená funkce imunitního systému je rizikovým faktorem vzniku nejen viróz, ale i závažnějších onemocnění. Imunita musí fungovat vždy. I když jsou samozřejmě období, která pro nás představují vyšší zátěž.

Často si lidé naordinují oblíbený vitamin C nebo „sluneční" vitamin D, to ale nejsou jediné důležité doplňky stravy, které bychom měli po celý rok užívat.

K posílení imunitního systému jsou skvělými pomocníky rovněž bylinky. Velmi efektivní je kombinace silného antioxidantu echinacey a beta glukanu. Skvěle působí rakytníkový olej, grapefruitová jádra, colostrum, černý česnek nebo dnes tolik populární CBD neboli kanabidiol získávaný z listu konopí, který pozitivně ovlivňuje fyzickou i psychickou rovnováhu těla. Vitalitu a životní energii podpoří açai, maca, cordyceps a žen-šen.

A jak budovat imunitní systém u dětí?

Podpora imunitního systému dětí není rozdílná. Děti však není potřeba trápit polykáním tobolek či konzumací většinou hořkých tinktur. Za vhodnou aplikační formu považuji pro děti sirup Imunita Premium obsahující echinaceu, rakytník, granátové jablko, černý bez a další. Zdraví totiž může i chutnat. Základem sirupu by měla být fruktóza, protože nezpůsobuje kazivost zubů a je vhodnější formou i pro diabetiky.

Pro silný imunitní systém jsou důležité nejen vitamíny a minerály, ale i vyrovnaná psychika s minimální stresovou zátěží a kvalitní spánek. Máte nějaké tipy, jak docílit dobrého spánku?

Je spoustu vnějších i vnitřních faktorů, které náš organizmus vystavují vysoké zátěži. Mezi nejčastější vnější faktory řadíme vystavení trvalému stresu. Z vnitřních jsou to potom poruchy spánku. Jako účinné řešení doporučuji použít jako první volbu bylinky – sleepgreen. Byliny používáme k léčbě a podpoře těla tisíce let. Nejsou návykové a při správném dávkování nemají negativní vedlejší účinky. Ve srovnání s léky se jedná o přirozenou formu podpory. Pokud navíc erudovaní bylinkáři dokážou využít synergického účinku různých bylin, výsledek je téměř zaručen.

Proč je chladnější období pro naše tělo náročnější?

Naše tělo vynakládá spoustu energie na termoregulaci. Přechody z často přetopených interiérů do chladu. Únava související se zkracujícími se dny. Vyšší úroveň stresu. To vše jsou faktory, které naše tělo vystavují vyšší zátěži.

 Logo GI topvet 250
Více informací na greenidea.cz


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...