Pravidla

Novy vzdalenostPoslední díl trilogie o puttování dodá chybějící díl do skládačky a vy budete připraveni puttovat naprosto skvěle. Po předchozích dílech víme naprosto přesně, jak opakovat puttovací pohyb i jak konzistentně a dobře trefovat míč. Ale co dráha, po které putter cestuje a prochází míčem? To si vysvětlíme teď. Aby se putter vracel na stejné místo, musí hráč stát pokaždé stejně, ale hlavně ve správné vzdálenosti od míče. Vzdálenost od míče je totiž velmi důležitá a výrazně ovlivňuje, jak bude putter „švihat".

Moc daleko
Stojíte-li moc daleko od míče, putter bude kvůli své hmotnosti cestovat v nápřahu i prošvihu po moc velkém oblouku a vy s ním budete muset manipulovat, abyste ho dovedli zpět k míči. Jakákoliv manipulace pak vede k nepřesnostem a k nekonzistenci.

Moc blízko
Když naopak během úderu budete stát příliš blízko míči, putter bude mít tendenci hned po uvedení do pohybu jít pryč od vás a míče (takzvaně „ven"). Abyste míč vůbec trefili, musíte se pomocí rukou vrátit zpět, což většinou vede k prošvihu out – in. To má velký vliv na správný roll (kulení) míčku a v neposlední řadě i na to, kam putter míří v okamžiku úderu.

Jak daleko se tedy postavit
Řešení je jednoduché. Na cvičném greenu si na zem položte miřtyčku (aimstick), pokud ji nemáte, stačí jakákoliv hůl. K ní umístěte golfový míček tak daleko, aby se při založení hlava putteru tyčky téměř dotýkala špičkou. Proveďte cvičný nápřah a sledujte, kudy hlava putteru „cestuje".
Pokud se hlava putteru okamžitě po začátku pohybu přiblíží nebo překryje tyčku, stojíte příliš blízko míče. Jestliže se hlava od tyčky ihned výrazně vzdaluje, stojíte od míče příliš daleko. Najděte si své správné místo a vaše puttování se výrazně zlepší.

Teprve nyní zapadají všechny části mé trilogie do sebe. Těším se, jak se zlepšíte v puttování a budete hrát „Nový" a lepší golf.

Autor: Marek Nový je profesionální trenér, který působí v resortu Darovanský dvůr v Břasech u Plzně, v Panorama Golf Resortu v Kácově a v Prague City Golf Clubu ve Zbraslavi u Prahy. Můžete ho znát jako redaktora časopisu Golf Digest nebo jako několikanásobného vítěze Order of Merit a turnajů PGA.

Připravila: Lucie Novotná


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...