PomalaNemám rád turnaje typu VIP, které dávají dohromady golfisty velmi různých výkonností, takže se nakonec hraje třeba i více než šest hodin. Takové vleklé turnaje plné čekání mi vždy spolehlivě způsobí zhroucení a špatný výsledek. Až dosud jsem si myslel, že je to pouze jakási moje sociální nedostatečnost nebo podivínství, ale statistické výsledky, které sebrala firma ARCCOS GOLF naznačují, že pomalá hra škodí všem.

ARCCOS GOLF vyrábí různá čidla a programy, které snímají data švihu golfistů a umožňují analýzu. Ve velkém objemu pak tato data dokáží vysvětlit různé jevy a trendy v golfu. Jedním z takových výsledků získaných díky velkým souborům dat je analýza vlivu rychlosti hry na golfisty různých hendikepů. Závěr – pomalá hra přidává rány ve všech kategoriích.

U golfistů s hednikepy od 5 do 9,9 je rozdíl mezi hrou trvající 3,5 hodiny a 5,5 hodiny 1,4 rány navíc při pomalé hře. U HCP mezi 10 až 14,9 stojí pomalá hra 1,5 rány navíc a u hendikepů 15 až 19,9 přidává pomalá hra 1,7 rány.
Nechci vás nabádat, abyste byli asociální nebo neměli rádi VIP. Ale přinejmenším až zase budete hrát „šrot" při pomalém turnaji, můžete se cítit o něco lépe, že to věda a statistika už dokázaly potvrdit.

Text: Ondřej Kašina


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...