ilu tips-pixabay-750Každý, kdo hraje golf, někdy začínal. Takže si dobře pamatuje, jaké to je a že ne vždy se věci vyvíjely, jak by si přál. Nováček na golfu se pere nejen s vlastní nejistotou úderů, ale i s tím, jak se na hřišti chovat, jak se pohybovat. Hrát s nováčkem není pro zkušené plejéry zrovna vysněným zážitkem, na druhou stranu se právě zkušení hráči mohou postarat o to, aby se golfový zelenáč rychle zařadil mezi ostřílené hráče.

Nikdo nemá rád ucpané hřiště, nikdo nechce být ve flightu, který se pohybuje šnečím tempem, což v důsledku znamená čekání na každé jamce. To rozhodně při hře s golfovým nováčkem hrozí.

Nejenže bude potřebovat k překonání jednotlivých jamek víc ran než hráči, kteří už mají něco odehráno, ale potíže může mít i s tempem hry, s tím, jak a kde se pohybovat, jak řešit situace, které mohou na golfu nastat. Navíc je takový nováček pod velkým tlakem i proto, že dosud odpaloval míčky jen na drivingu a teď konečně vyrazil na hřiště.

Je fakt, že pozvání ke golfové rundě od člověka, který s golfem začíná, se neřadí k těm nejžádanějším, ale neodmítejme. To proto, že se tím naskýtá šance „vychovat" hráče, s nímž bude později radost vyrážet na golf.
Není totiž nad vlastní příklad. Pravda, nejspíš se budete muset obrnit poněkud větší dávkou trpělivosti. Jenže ve finále ale nezáleží na počtu ran, kterými váš kolega nováček překoná jamku a celé hřiště, ale na tom, jakým způsobem. Zda za sebou nevytvoří zácpu větší, než jsou na slavné D1, nebo se zarputile snaží dohrát každou jamku, byť už počet ran dávno dosáhl dvouciferného čísla.

Taková společná runda je skvělou příležitostí k zasvěcení nejen do pravidel, ale i golfové etikety. Zkrátka k vysvětlení i pravidel nepsaných. Totéž platí o tempu hry, o zkracování nekonečných cvičných švihů, či jiných předúderových drilů. Takže než hledat složité výmluvy, jak se hře s začínajícím golfistou vyhnout, je lepší to brát jako příležitost.

Můžete to brát jako laskavost vašemu kamarádovi, či kolegovi. Ostatně, možná to kdysi někdo udělal i pro vás. Naučit se golf není nic snadného. Nejen golfový švih, ale vše kolem něj. Podaná ruka se cení...

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...