Inzerce
Inzerce

Spieth prihraNa Jordanu Spiethovi obdivujeme především úžasnou hru na greenech, kde na své soupeře často získává rány k dobru. Nejen patování v jeho případě však stojí za pozornost. K tomu, aby si připravil šanci skórovat, potřebuje i slušnou práci v okolí greenů.

Už dříve jsme vás seznámili s mnoha aspekty Spiethovy hry, ať už to bylo čtení greenů, údery z bankru či rána z týčka pro dny, kdy vaše hra zdaleka není stoprocentní. Tentokrát vám Američan poradí s přihrávkami na green, protože právě tady se mnohdy rozhoduje o dobrém výsledku.

Podíváme-li se na přihrávky ze vzdálenosti od 50 do 75 yardů, pak v této statistice na PGA Tour skončil Jordan v aktuální sezoně šestý. A právě na tuto oblast se zaměříme. Řada rekreačních golfistů se přihrávek z této vzdálenosti obává. Pokud k nim patříte i vy, třeba vám pomůže Spiethova rada. Díky ní zvládnete úder, po kterém míček na greenu rychle zastaví.

Při takové ráně wedží je třeba při založení přesunout váhu mírně na přední nohu, zhruba 60 %, lehce otevřít líc hole a zaujmout o nějakých deset centimetrů užší postoj.
Postačí nápřah do výšky hrudníku, důležité je maximální zalomení zápěstí – právě to vám zaručí, že míček se vznese vysoko do vzduchu. Paže přirozeně otočte do obvyklé pozice, boky však zůstávají pasivní. Pokud váhu správně necháte na přední noze, pak docílíte optimálního sestupného pohybu hole k míčku, který vyletí do vzduchu a po měkkém dopadu na green rychle zastaví.

V zásadě jde o zmenšenou kopii plného švihu u klasických dlouhých chipů. Abyste docílili potřebné rotace, musíte využít rychlost, nikoliv manévrování rukou. Nacvičujte tyto údery s různými wedgemi, abyste zjistili, na jak dlouhou vzdálenost míček poletí vzduchem. Uvidíte, že se s touto ranou rychle sžijete a vaše skóre poletí dolů.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Přihlášení Golf News

Poradna

Nehratelný míč u krtince v křoví

Můj míč skončil v nehratelné pozici v hustém křoví, přitom však ležel na krtinci. Mám nárok na beztrestnou úlevu?

Poradna

TaylorMade Burner vs. Cobra Fly-Z

Dobrý den, Mám dotaz na faiwayové dřevo Taylor Made Burner? Mám možnost ho výhodně koupit. Myslíte si, že je lepší ne ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...