Jo RaNikoho nepotěší, když zasáhne bankr u greenu, tím spíš, pokud je vlajka navrtána blízko písečné pasti. Situace vyžaduje zachovat klid a pragmatický přístup. Zkuste využít tipy bývalé světové jedničky Jona Rahma.

PROZKOUMÁNÍ MÍSTA
Místo, kde váš míček uvízl, předurčuje vaše ambice. Pokud leží na povrchu písku, řešení zahrát vyšší ránu s měkkým dopadem zůstává otevřené. Jestliže je míček zabořený, je potřeba ho „vyseknout" pod ostřejším úhlem s využitím zavřené líce (deloft). Výsledkem je nižší let. V případě horší pozice tak musíte krotit svá očekávání, i kdyby to mělo znamenat, že musíte míček hrát dál od vlajky.

VELKÁ CHYBA
Důležitou roli hraje vizualizace, představte si, jakou ránu chcete zahrát. Ještě předtím není na škodu uvědomit si, čeho se musíte vyvarovat, v čem spočívá největší riziko. V případě, že je vlajka dva metry od vás, z toho metr a půl musíte přehrát vzduchem, upravte svou strategii tak, abyste minimalizovali ztráty.

PŘIDEJTE LOFT
Jedna z největších chyb, jíž se amatérští hráči v těchto případech dopouštějí, je ztráta akcelerace hole při průchodu pískem. Lze tomu předejít pomocí většího loftu – například otevřením lob wedge ve srovnání se sand wedží založenou kolmo k cílové linii. Zvětšení loftu vám u vyšší rány letící na kratší vzdálenost pomůže dosáhnout potřebné rychlosti. Neobejde se to bez určité praxe, procvičování určitě přispěje k agresivnějšímu rytmu, minimalizaci škod a lepším výsledkům.

CVIČNÝ ŠVIH
Jakmile máte v hlavě jasnou představu o ráně i švihu, musíte si ji procvičit. To v písku není snadné, neboť hrozí riziko, že se překážky dotknete. Proveďte proto pár cvičných švihů na trávě mimo bankr. Vyzkoušejte si tempo švihu i délku a nechte hůl procházet trávou. Následně pojďte na věc.

Foto: Globe Media/Reuters


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...