TE hyI tak by mohla v duchu parafráze olympijských myšlenek znít úvodní věta při představování nových hybridů a holí konstrukčně tvořících předěl mezi dřevy a železy, tzv. iron-wood, Tour Edge HL4, která si dělají zálusk na pozici lídra z hlediska individuálních možností nastavení ve vztahu k výkonu.

Hybridy HL4 charakterizuje tenčí a lehčí koruna kovaná z nerez oceli 17-4, nabízející větší rychlost hlavy hole i míče a vyšší moment setrvačnosti, což přináší lepší konzistenci. „Naše hybridy jsou tak dobré, protože vám dají přesně to, kvůli čemu jsem je navrhl – míč pošlete daleko, vysoko a rovně," pyšní se jejich tvůrce David Glod.
Více hmoty soustředili na spodek, čímž snížili těžiště a zvýšili moment setrvačnosti za účelem lepšího pocitu, většího úhlu odpalu a vyšší promíjivosti. Líc využívá předností technologie proměnlivé tloušťky, a tak eliminujete nežádoucí úbytek vzdálenosti v případě méně přesného zásahu míče. Se ztenčením líce došlo ke zvýšení její pružnosti, což vede k prodloužení úderů, hybridy tak ideálně poslouží jako náhrada dlouhých želez, která se z pohledu rekreačních golfistů ovládají hůře.

TE iwIron-Wood HL4 vychází z upraveného tvaru a tenčí kované líce s větší odrazivostí. Díky tomu dosáhnete delší rány. „Do těchto holí jsem promítl patnáctiletou zkušenost, výsledkem je nejvšestrannější hůl, jakou jsem kdy vyrobil," těší Gloda.
Větší objem hlavy dává záruku tolerance, duté ocelové tělo ve spojení s velmi tenkou úderovou plochou přináší potřebnou rychlost míče, potažmo délku. Hmotnost soustředěná na spodku a obvodové vyvážení vedly ke stabilitě a promíjivosti, snížené těžiště podporuje vyšší úhel odpalu.

Hybridy HL4 se nabízejí v loftech 19°, 22°, 25° a 28° pro praváky i leváky, a to v ceně odpovídající 120 dolarům. Iron-Wood HL4 najdete v loftech 18°, 20°, 23°, 26°, 29°, 32°, 36°, 40°, 44°, 49°, 54° a 59°, opět pro praváky i leváky v ceně 80 dolarů/ks (ocel/KBS Tour 90) a 90 dolarů (grafit/UST Mamiya, flexe L/Ladies, A, R a S, v hmotnostech 45 až 65 gramů). Na prodej hole dorazily v srpnu.

Stránky výrobce: www.touredge.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Rozpor mezi hráčem a zapisovatelem

Dobrý deň prajem pán Slezák, prosím Vás, aké je pravidlo, alebo ako sa mám chovať v situácii,aká sa mi stala tento ví ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...