TM SLDRTěžko říct, zda má Justin Rose, vítěz letošní US Open, dokonalý hudební sluch, nicméně nad akustikou posledního drajvru značky TaylorMade se rozplýval. Další držitel majoru Darren Clarke si s modelem SLDR připadal jako ve snu a Ken Duke, bojující na PGA Tour, se dokonce přiznal k nevěře, pravě: Ten drajvr miluju!" Co na tohle říká jeho manželka...

Spatříte-li nový drajvr TaylorMade poprvé a zapátráte-li v paměti, chce se vám zvolat. To už tady bylo, ne? Ano, Mizuno kdysi přišlo s podobným konceptem, tzv. FastTrack technologií, ale je to podstatné? Nemyslím si. Důležitější v této souvislosti je osvětlit fakt, že u Mizuna se těžiště měnilo v zadní části obvodu hlavy hole, zatímco TaylorMade svůj důmyslný mechanismus usadil podstatně blíže úderové ploše.

Přesně v souladu s nejnovějšími trendy v oblasti designu drajvrů. Výrobci výbavy obecně upouštějí od umístění těžiště ve spodní části vzadu a usazují jej co možná nejblíže líci. U drajvru SLDR je to víc než zřejmé. Podobné „libůstky" pochopitelně nebývají samoúčelné – smyslem je dostat míč do vzduchu pod vysokým úhlem, vyslat jej vyšší rychlostí a zároveň dál. A podle testů by skutečně mělo jít o nejdelší drajvr značky TaylorMade.
Podobně jako rychlostní kapsa katapultovala výkon fervejových dřev a hybridů RocketBallz, snížení a posun těžiště k líci u drajvru SLDR napomáhá definovat měřítka, jak lze nově poměřovat dosahovanou vzdálenost v této kategorii golfového hardwaru.
„Bezpochyby jeto náš nejdelší drajvr," tvrdí bez uzardění technický šéf společnosti Benoit Vincent. „Hledání ideálního místa pro usazení těžiště nás odlišilo od konkurence a mohu vám garantovat, že v SLDR získáte opravdového posla délky."

TM SLDR 2Spolu se znovuzrozením technologie posuvného závaží (Movable Weight Technology – MWT), snadno ovladatelného čtverce modré barvy (20 g) v přední části hlavy, se celkový benefit ještě násobí.
S jeho pomocí lze měnit těžiště v horizontálním směru – posunem k patě se křivka letu míče stáčí do draw, přemístěním závaží blíže špičce podpoříte fade. K úpravě polohy podobně jako u předchůdců SLDR stačí speciální šroubovák (dodávaný jako součást hole), kterým závaží snadno povolíte, umístíte jej do požadované pozice a opět utáhnete. Manipulace s holí vám přitom nezabere víc než 10 sekund.

Uplynula téměř dekáda od doby, kdy TaylorMade přišel na trh s prvním drajvrem opatřeným posuvným závažím. Šlo o model r7 quad se čtyři malými „náboji", s jejichž pomocí se měnilo rozložení těžiště hlavy hole, čímž hráč ovlivňoval let míče.
Od té doby inženýři neustále hledali způsob, jak tento mechanismus vylepšit a zjednodušit zároveň. Není důvod nevěřit, že jejich nejnovější koncept je dalším krokem vpřed a že SLDR naplní jak vize výrobce, tak uspokojí očekávání hráčů.

Nejnovější drajvr TaylorMade využívá i předností osvědčené technologie nastavení loftu (Loft-sleeve Technology). Na výběr máte z 12 poloh v rozsahu +/-1,5°. Se zvyšováním loftu zároveň zavíráte úderovou plochu a naopak.
A co vaše smyslové vjemy? Při založení pohlédnete na drajvr klasického tvaru v barvě dřevěného uhlí, jež kontrastuje se stříbrnou lící, což napomáhá správnému vyrovnání hole. Zásah pak doprovází ostrý, břitký zvuk, který vás jednoznačně přiřadí k „rodině TaylorMadových".

Nový drajvr je k dispozici od poloviny srpna, a to ve třech loftech (9,5°, 10,5° a 12°). Standardně je osazen šaftem Fujikura Speeder 57, Tour verze se dodává na grafitovém šaftu Fujikura Speeder Tour Spec 6,3, nicméně na výběr je celá řada dalších šaftů dle požadavků zákazníka. Doporučená maloobchodní cena pro ČR činí 11 490 Kč.

Více informací o výrobci a jeho produktech zde

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...