protoJednoduše Proto. Proto 388 a Proto 348. Ale dost slovních říček. Kam tím vším míříme? Zkraje týdne nám do redakce dorazila nenápadná bílá krabička s dvěma bílými krabičkami uvnitř... A v těch se ukrývaly prototypy dvou modelů míčů Titleist, tedy Proto 388 a Proto 348. Znalejší z vás už nejspíš tuší, že číslo označuje počet dimplů a jedná se o modely Pro V1 a Pro V1x pro rok 2023.

Profesionální golfisté už měli tu čest s nimi pálit v turnajích, neboť jde o součast validačního procesu. Míčky tak jsou otestovány ve hře profesionály, kdy se zároveň zodpovídají případné otázky a sbírají se data. Míče tak šly do hry na Shriners Children´s Open v Las Vegas. Například Gary Woodland testoval Pro V1x, s novou Pro V1 hrál třeba Garrick Higgo. Ten s novým míčem obsadil i třetí místo na Sanderson Farms Championship, kde byly prototypy premiérově testovány v turnaji. Míče zkoušel i Charley Hoffmann, podle něhož jsou velmi rychlé a s drajvrem byl schopen míč vysílat pod optimálním úhlem současně s nižší rotací, velký rozdíl pak viděl ve hře železy a v okolí greenů, kde vnímal měkčí kontakt. Dosáhnout přitom dostatečnou délku při hře drajvrem a současně získat míč, který nabízí nadstandard při hře z okolí greenů, nebývá snadné.

Proces vzniku vysvětlil i konzultant na Tour Fordie Pitts: "Abychom dosáhli toho, co vyzdvihuje Charlie, neměnili jsme obal ani aerodynamiku, protože obal hraje velkou roli právě u krátkých ran. Zachování obalu i vnějších vrstev vedlo k tomu, že se u ran ze vzdálenosti do sta metrů od greenu nezměnil spin. Změny tak souvisejí s jádrem a týkají se plných ran s vysokou rychlostí, kde došlo k redukci rotace. Výsledkem je nižší let i menší rozptyl úderů."

Vy se můžete brzy těšit na detailnější popis a ti z vás, kteří je používají, na jejich brzké dodání do obchodů. Už teď můžeme prozradit, že by mohlo jít o lehce opožděný vánoční dárek.

Stránky výrobce: www.titleist.co.uk

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...