PING Glide 3Přesněji řečeno – od gripu až ke spodku hlavy – takový přístup volili při redesignu nových wedží Glide 3.0 inženýři z PINGu. Upravili doslova každou komponentu, aby zhotovil hůl přinášející více rotace i tolerance, to vše v lehčí verzi, kdy máte na výběr hned z kvarteta wedží.

Zacílit na širší spektrum hráčů – také od toho se odvíjelo výsledné řešení. Vyústilo v komplexnější nabídku wedží, jež vynikají mírou spinu, tolerancí, lepším pocitem z rány a krom toho výborně vypadají. Každý detail má podpořit váš výkon při hře z okolí greenů. Od delšího gripu, který umožní nižší úchop, až po chromový perlový finiš chránící před nežádoucími odlesky.
Z hlediska fittingu inženýři zhotovili čtyři výrazně odlišné spodky hole, včetně verze Eye2 inspirované sand wedží, aby dali specialistům z fittingu možnost vybrat hráči hůl odpovídající jeho švihu a herním podmínkám.

Vylepšený cit i zvýšená tolerance
Zadání při výrobě wedží znělo prostě – hlavní důraz připadá na pocit a promíjivost. Dosáhli toho pomocí multimateriálové konstrukce kombinující hlavu z nerez oceli 431 a větší a měkčí elastomerovou vložku. Podobně jako u populárních želez i210 větší vložka pokrývající zadní část líce aktivuje při zásahu míče elastomer, což ústí v měkčí kontakt.
Nový patentovaný design s vybráním v zadní části zvyšuje obvodové vyvážení. Díky tomu vzrostl moment setrvačnosti a zvýšilo se těžiště. Výsledek pocítíte v podobě vyšší rotace a lepší kontroly letu míče.

„Kombinujeme hráčský design spolu s technologií typickou pro hole usnadňující hru," podotýká prezident společnosti John K. Solheim. V založení vás zaujme čistý vzhled wedge navržené v túrovém duchu, přidaný offset a obvodové vyvážení spolu s vylepšeným pocitem nabízejí toleranci, jaká hráčům dodá potřebné sebevědomí při těch, z pohledu skóre, nejdůležitějších ranách.

Precizně vytvořené drážky
Patentované drážky vyvinuté inženýry PINGu vycházejí z většího poloměru hrany. Tím dosáhli vyšší interakce s míčem při impaktu, což zvyšuje rotaci a zlepšuje kontrolu trajektorie. Drážky wedží s nižšími lofty (46°, 50°, 52°) jsou frézované s 20° boční stěnou a poloměrem hrany 0,005" pro optimální výkon plné rány. Wedge vyšších loftů 54°, 56°, 58° a 60° charakterizuje poloviční drážka na spodku líce pro dodatečný spin, poloměr hrany činí 0,004" a boční stěna má 28°, takže míči udělíte více rotace, což oceníte zejména při úderech v okolí greenů.

Důraz na fitting
Při volbě správné wedge z hlediska konstrukce spodku výrobce doporučuje podstoupit fitting tak, abyste nalezli optimální variantu pro svůj způsob hry. A to i s ohledem na převládající charakter hřišť, na něž se vydáváte nejčastěji.
„Vidíme obrovské možnosti, pokud jde o fitting wedží," připomíná Solheim. „Začali jsme se více zabývat designem z hlediska potřeb hráčů všech úrovní a švihů. Nové zpracování spodku a velký výběr loftů mohou výraznou měrou zlepšit výkon hráčů, kteří navíc mají možnost poskládat si wedge tak, aby jimi pokryli všechny vzdálenosti."

Lehčí šaft i grip
Grip i šaft wedge Glide 3.0 „zhubl" o šest, respektive pět gramů, čímž přispěli k celkovému snížení o 15 gramů. Grip Dyla-wedge Lite, který je o ¾ palce delší než tradiční grip, mírně zúžili. Umožňuje to nižší úchop podporující všestrannější užití a lepší kontrolu letu.
Šaft PING Z-Z115 od Nipponu s nižším balančním bodem, umístěným blíže špičce, vede k nižšímu úhlu odpalu, větší kontrole a lepšímu citu při kontaktu hole s míčkem.
„Obecně nižší hmotnost usnadňuje švih," vysvětluje prezident společnosti a doplňuje, „redukovali jsme i hmotnost hlavy zhruba o čtyři gramy, současně jsem ale zachovali tradiční švihovou hmotnost wedge, aby golfisté i nadále těžili z předností vycházejících z vnímání hole, což jim dává potřebnou kontrolu i přesnost."

Wedge se dodávají na ocelových šaftech PING Z-Z115 Wedge od Nipponu, grafitová varianta zahrnuje model Alta CB Red (SR, R, S), dále bez příplatku lze volit True Temper Dynamic Gold 105 (R300, S300), True Temper Dynamic Gold (S300, X100), True Temper Dynamic Gold 120 (S300, X100), Project X LZ (5.0, 5.5, 6.0, 6.5), True Temper XP95 (R300, S300), Nippon Pro Modus Tour 105 (S, X) a KBS Tour (R, S, X). Cena za kus vychází na 155 euro (ocel)/165 euro (grafit).

SPODEK HOLE
Standardní (SS)
Střední bounce s odlehčením v patce vyhoví hráčům s mírným úhlem ataku. Vhodná hůl pro všechny druhy povrchů i z písku, padne většině hráčů.
Varianty: 46°/12°, 50°/12°, 52°/12°, 54°/12°, 56°/12°, 58°/10°, 60/10°

Rozšířený (WS)
Nejtolerantnější verze. Zaoblené a klenuté dno, výrazný bounce. Ideální pro golfisty atakující míč strměji, hrající na měkčích a písečných hřištích.
Varianty: 54°/14°, 56°/14°, 58°/14°, 60/14°

Eye2
Design se zvýšenou špičkou, navržený Karstenem Solheimem před téměř čtyřiceti lety. Blíží se původnímu profilu spodku i líce SW Eye2. Výborná hůl do bankru a pro rány kolem greenu vyžadující velkou dávku citu.
Varianty: 54°/10°, 56°/10°, 58°/8°, 60°/8°

Tenký (TS)
Skvělá volba pro tvarování ran a všestranný pomocník pro hru z nejrůznějších poloh. Extrémní odlehčení patky. Vhodná pro hru z tvrdého povrchu a pro hráče preferující mělký atak míče.
Varianty: 58°/6°, 60°/6°

Stránky výrobce: www.ping.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...