DlouheJsem opatrný, když média vytrubují, že cosi navždy odvál čas na smetiště dějin. Některé takové „přežitky minulosti" mají tendenci se vítězně vracet. Například gramofon a analogové desky. Nejspíše mají naději na návrat rovněž dlouhá železa, o kterých golfová média po léta tvrdila, že jsou už na věčné časy nahrazena hybridy. Ona ta hesla „Na věčné časy..." občas končí neslavně.

Když jsem na přelomu 70. a 80. let minulého století začínal s golfem, bylo možno zaslechnout anekdotu, ve které se vyprávělo, že není radno hrát o peníze proti staršímu chlápkovi, který má v obličeji spoustu vrásek od slunce a v bagu dvojku železo. Pak šla léta a sety želez už nenabízely dvojku a později ani trojku. Dnes často chybí i čtyřka. Obecné povědomí přijalo víru, že hybridy jsou lepší. Ale – jak zpívá Bob Dylan – časy se mění!

Většina hlavních výrobců golfového vybavení nyní nabízí železa číslo 2 a 3 pod názvem „utility iron". Ovšem nejsou to ony staré „žiletky" brutálně jednoduché konstrukce, nýbrž velmi sofistikované hole s dutým vnitřkem a vyrobené z kovů různých hmotností a tak, aby jejich tolerance byla stejná, nebo dokonce lepší než u hybridů. Lze zmínit například Srixon ZX Utility Iron, Titleist U505, Titleist U150 nebo Callaway X Forged Utility.

Připravuji srovnávací článek, který nabídne srovnání těchto dvojek a trojek želez, které se vrátily ze smetiště historie do světla ramp. Ale, než se k tomu dostanu, velmi vám doporučuji sjednat si ve vaší golfové prodejně nezávazný fitting a vyzkoušet některé z těchto dlouhých želez nové konstrukce. Možná pak vaše hybridy skončí ve sklepě nebo v garáži.

Zdroj: Ondřej Kašina


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...