Výbava Hrál snad Newton golf? Odpovědí budiž patr MxV1

Prouzova 700px

MxV1Udivující, revoluční – těmito přívlastky charakterizuje MxV Golf svůj nový patr MxV1, jenž už byl schválen na všech profesionálních okruzích a na trh by měl být uveden v prosinci.
Designově velmi neobvyklý model vychází z principů Newtonova kyvadla, respektive z druhého Newtonova zákona (Zákon síly) odkazujícího k hybnosti. Ti z vás, kteří byli při hodinách fyziky pozorní, si jistě vybaví, že hybnost je hmotnost násobená rychlostí – tedy MxV – z čehož vyšel i samotný název hole.

Brian Wittnam k jejímu zrodu poznamenal: „Během vývoje jsme zjistili, že koncept kyvadla se dá aplikovat také na golfovou hůl. Náš model pak rozvíjí lepší rolování a přispívá k přesnějšímu zásahu míče.“

Podle výrobce se „těžkotonážník“ mezi patry (jeho hmotnost je 400 gramů) pohybuje na křižovatce evoluce i revoluce a sotva bychom na trhu objevili model jemu podobný, který by s těžištěm nakládal podobným způsobem.
Poloměr úderové plochy je přesně na hranici stanovených limitů dle amerických standardů v oblasti golfových míčů (1,68 palce) a při zásahu v podstatě trefujete míč dalším „míčem“, takže těžiště nelze minout. „Dokonce i s minimální tolerancí byla hůl přesnější a po zásahu míč optimálně roloval,“ tvrdí jeho tvůrce.

Každý patr MxV1 je precizně vysoustružený z mosazi, matný černý povrch brání případným odleskům. Zamíření usnadní oranžová značka na horní části hlavy. Zadní část hlavy je zkonstruována tak, že lze míček snadno zvednout, aniž by se hráč musel ohýbat.
Ocelový šaft je připojen k hlavě v jejím středu a je osazen gumovým gripem. Součástí je i kožený head cover s vyšitým logem.

Hůl bude k dispozici pro praváky i leváky, včetně prodloužené varianty šaftu a dnes populární belly verze, a to od poloviny prosince, kdy se objeví na americkém trhu za maloobchodní cenu 249 dolarů.

Více informací o výrobku najdete zde.

Videoukázka popisovaného patruSouvisející články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...