S42Jednu z letošních novinek v už tak bohatém portfoliu golfových produktů Garmin najdete pod označením Approach S42. Elegantní golfové hodinky svými funkcemi bohatě pokryjí zásadní parametry hry a nabízejí velmi solidní poměr výkonu a ceny.

Approach S42 představuje překlenovací model mezi S12 a S62 z hlediska funkcí, čemuž koneckonců odpovídá i cena. Na tuzemském trhu hodinky pořídíte za 7 990 Kč. Srovnáme-li je se základním modelem S12, pak nabízejí širší možnosti záznamu ran i dalších sportovních aktivit (multisportovní profil), komfortnější dotykový displej, jenž je navíc barevný, nebo dnes populární smart notifikace. Na rozdíl od nejvyššího modelu S62 však musíte oželet nabídku funkcí umožňujících pracovat s parametry jako převýšení, vliv větru nebo virtuální kedík, i funkcí mapujících blíže další sportovní aktivity i zdravotní stav. Pojítkem mezi všemi zmíněnými přístroji je velkorysá databáze 42 000 hřišť.

Možná si teď položíte otázku, proč se tedy spokojit s málem, když je k dispozici mnohem vyspělejší zařízení? Odpověď je jednoduchá. Řada hráčů nechce být „otrokem" technologie, mnozí golfisté rádi nechají promluvit do hry svou intuici či zkušenost, a to právě v případech, kdy posuzujete vliv větru, konfiguraci hřiště a jeho elevace. A právě pro tento typ hráčů jsou hodinky Approch S42 optimální. Podívám-li se detailněji do jejich „útrob", pak vedle základních funkcí informujících tradičně o vzdálenostech k překážkám, začátku, středu i konci greenu či záznamu délky ran a vedení skóre karty upozorním na možnost vyhodnocovat výkon ve vztahu k hendikepu hřiště (hrací HCP), což nejeden sportovně laděný amatér ocení.
Od této třídy lze rovněž využít spárování se snímači holí Approach CT10. Díky tomu získáte jasnou představu o tom, jaké vzdálenosti jednotlivými holemi hrajete. Právě přesná znalost délek je u sportovního golfu kritická, tudíž máte po ruce další pádný argument pro nákup tohoto produktu ze strany hráčů, kteří jsou nuceni spoléhat na zkušenost a cit a zároveň potřebují znát vzdálenosti dosahované všemi holemi.

Z ryze praktických záležitostí souvisejících s ovládáním hodnotím pozitivně rychlé načtení hřiště a čitelný displej, který je velikostně vhodný i pro ovládání dotykem většími prsty. Obecně se jedná o velmi intuitivní hodinky, v jejichž menu se snadno a rychle zorientujete i bez návodu.
Vedle uživatelského komfortu, spojeného s ovládáním a vyhledáváním funkcí, chci zmínit i komfort, řekněme, přímo fyzický, související s nízkou hmotností hodinek i silikonovým řemínkem, který je oproti starším modelům měkčí, ohebnější i výrazně příjemnější na dotyk. Při delším nošení tak ani při větším utažení nemáte na zápěstí otlaky nebo pocit příliš těsného obepnutí.
Srovnáte-li je například s mulisportovním modelem fenix6 vážícím nějakých 80 gramů, což je dvojnásobek hmotnosti srovnávaných hodinek, pocítíte obrovský rozdíl.

Jediná výtka směřuje snad jen k výdrži hodinek, kdy v golfovém GPS režimu vydrží kolem 15 hodin, což je polovina ve srovnání se základním modelem S12 a o pět hodin méně než u S62. Tato doba je sice dostačující k odehrání až tří kompletních osmnáctek, nicméně mám to za malinkou vadu na jinak funkčně i vizuálně nadmíru zdařilém zařízení.

TECHNICKÉ PARAMETRY
Rozměry: 4,3×4,3×1,2 cm
Velikost displeje: průměr 3 cm
Rozlišení displeje: 240×240 pixelů
Hmotnost: 43 g
Fazeta: kov
Výdrž baterie: 15 h (golfový režim s GPS), 10 dní v režimu hodinek
Počet předehraných hřišť: 42 000
Měření délky ran: Ano
Vzdálenost k začátku, středu a konci greenu: Ano
Manuální umístění vlajka na greenu: Ano
Vzdálenost k překážkám: Ano
Digitální skóre karta: Ano
Automatický záznam ran: Ano
Záznam statistik: Ano
Záznam sportovních aktivit: Ano
Smart notifikace: Ano

Stránky výrobce: www.garmin.cz

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...