EvPatry Evnroll už na golfové scéně zdomácněly a stále získávají na oblibě. Logicky se tak dočkaly hned několika vylepšení. V případě patru Zero se nově využívá technologie FaceForward, kdy je šaft připojen velmi blízko těžišti, nikoliv však směrem k úderové ploše, nýbrž směrem ke špičce. To způsobí, že se líc směřuje na cílovou linii. Tuto technologii navíc podporuje patentovaný grip Gravity, jehož součást tvoří ocelový prut pomáhající líc uzamknout ve směru zvolené dráhy patu.

Patr tvoří ultralehká hlava, precizně frézované hliníkové tělo s třicetigramovými závažími ve všech čtyřech rozích. To vše v čistém moderním designu. Díky duté střední části docílili maximálního momentu setrvačnosti, což přispívá k velké stabilitě patru. Vyrovnání usnadňuje bílá linie na horní části hlavy.

Nový ER11vx vychází ze svého předchůdce – modelu ER11v, což byl v roce 2021 největší tahák řady V. Vedle elegantního tvaru zaujme extrémním momentem setrvačnosti, odtud ostatně „X" v názvu. Základ představuje velmi lehký letecký hliník 6061, v zadní části v patě i špičce najdeme vyměnitelná ocelová závaží, s jejichž přispěním dosáhli stability a tolerance. Jedná se o patr s lehce sešikmeným šaftem, což spolu s výrazným momentem setrvačnosti a orientací do patky pomáhá eliminovat jednu z nejčastějších chyb v podobě zatažení úderu.

Řada V se premiérově vyrábí v černém provedení, velmi oblíbené modely ER2v a ER5v tak dostaly nový a, dlužno říci, elegantní háv. V černé barvě zhotovili i head covery. Tím však výčet novinek nekončí. K řadě V přibyly i dva nové krčky, které mají přispět k větší přesnosti a obecně ke zlepšení patovacích statistik. Jak už jsme uvedli výše, jedná se o krček s menším sešikmením, který ocení hráči mající problém se zatažením úderu. Po patru se středně velkým sešikmením krčku sáhnou golfisté, které sužuje push nebo pull.
Celkově série V, jejíž název je odvozen od slova versatile, tedy všestranný, zahrnuje osm odlišných tvarů hlavy, k tomu od letoška přidejte šest variant zhotovení krčku, neboť krček je ta maličkost, o kterou tu běží. Na prodejní pulty patry dorazily v půli března.

Stránky výrobce: www.us.evnroll.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...