RadSlova v názvech holí zpravidla předurčují, s jakou „zbraní" budeme mít tu čest. Nejinak je tomu v případě letošní řady Cobra s podtitulem RADSPEED. Zatímco „speed" snadno rozšifrujeme a do rovnice si dosadíme rychlost, „rad" už je větší oříšek k rozlousknutí. A týká se drajvrů, fervejových dřev, hybridů i želez. Nebudu vás tedy déle napínat a prozradím, že jde o zkratku pro radiální vyvážení. Právě to výrobce považuje za inovativní technologii maximalizující výkon.

Toto vyvážení vychází z poloměru otáčení. Inženýři zjistili, že jeho zvýšením i vzdáleností mezi předním a zadním závažím docílí u jedné hole ideálního poměru rychlosti míče, nízké rotace i tolerance. Radiální vyvážení pak souvisí s umístěním těžiště u tří různých modelů drajvrů tak, že dosáhli odlišných výkonů.

Základní model drajvru představuje RADSPEED. Vhodný je pro hráče s rychlejším švihem, kteří chtějí délky docílit prostřednictvím vysoké rychlosti míče, nízkého spinu a kontroly trajektorie. Počítačově frézovaná líc napomáhá konzistenci, díky ztenčení se zvyšuje rychlost míče, perfektní zakřivení pak podporuje toleranci v případě méně přesných zásahů. RADSPEED XB ocení hráči hledající vzdálenost pomocí rychlosti míče a konzistence napříč úderovou plochou a zároveň vyžadující jistou toleranci a stabilitu. Písmena XB odkazují ke spojení „Xtreme Back" čili extrémně vzadu, což souvisí s usazením těžiště. Právě zde hledejme klíč k promíjivosti drajvru. Větší profil na odpališti povzbudí, pojítkem s prvně jmenovaným modelem je frézovaná líc, koruna z karbonových vláken a „rychlostní šasi". Poslední z drajvrů představuje RADSPEED XD pro hráče toužící po délce současně s redukcí šlajsu, na což odkazuje zkratka XD – „Xtreme Draw". Podobně jako u modelu XB použili větší hlavu (460 cm3) a těžiště tentokrát posunuli blíže patce.

Všechny drajvry využívají mechanismus v krčku umožňující nastavení loftů do osmi poloh, dámské verze holí zahrnují varianty XB a XD, u pánských RADSPEED a RADSPEED XD najdete i šaft v „Tour" délce (44,50"), jež je oproti standard kratší (RADSPEED 45,5", XD 46").

Stránky výrobce: www.cobrapumagolf.com

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...