Cobra SpeedzoneCobra Golf představuje své nejnovější drajvry rodinky Speedzone. Jak už název prozrazuje, hole se opírají o rychlost a podle výrobce jde o nejrychlejší drajvr, jaký kdy uvedli na trh. Inspiraci čerpali z designových prvků nejrychlejších vozů! Novinka se dělí na dvě podmnožiny, King Speedzone a King Speedzone Xtreme. Výkon, respektive nedostižná délka a rychlost mají oporu v šesti oblastech.

První představuje energie vycházející z precizně frézované líce, jež je hnací silou, místem, kde se rodí výbušnost a generuje rychlost. Druhou oblast představuje tloušťka. S tím souvisí titanová konstrukce, kdy odstranili přebytečné části, aby ušetřili hmotnost a zároveň uchovali dostatečně silnou strukturu v potřebných částech. Vedlo to ke snížení těžiště a dosažení vyššího mementu setrvačnosti, drajvry tudíž více odpustí. Třetím ústředním bodem je odlehčení využitím karbonového obalu koruny, kdy hmotu zároveň přemístili níž, dozadu a po obvodu. Čtvrtý bod seznamu představuje snížení těžiště, podstatné pro výkon drajvru, abyste dosáhli maximální rychlosti míče, vysokého úhlu odpalu i nízké míry rotace. Pátou položkou je aerodynamika a s ní spojený nízký odpor vzduchu, podporující vyšší rychlost hlavy hole. Poslední položku seznamu tvoří stabilita. Ta je vysoká i při horším zásahu a spolu s rozložením hmoty přispívá k dosažení rovnějších odpalů.

Dvě verze drajvru vycházejí vstříc odlišným potřebám hráčů, King Speedzone (9° a 10,5°) nabízí tradiční profil a možnost posouvat těžiště dozadu či dopředu, což osloví lepší hráče, kteří si vyladí úhel odpalu i rotaci, aniž by za to platili ztrátou tolerance. King Speedzone Xtreme (9°, 10,5° a 12°, dámská verze 12,5°) je ideální pro golfisty upřednostňující konzistentní rovnou dráhu ran a maximální toleranci v případě horších zásahů. Proto je drajvr větší a více hmoty rozprostřeli po obvodu.

„King Speedzone je doslovnou odpovědí na otázku, zda lze ještě naše drajvry posouvat, abychom nepřekročili pravidla golfu. Odpověď zní ano," hlásí hrdě Tom Olsavsky, viceprezident oddělení výzkumu a vývoje Cobra Golf. Přesvědčit se o pravdivosti jeho slov můžete už od poloviny ledna, kdy byly drajvry uvedeny na trh.

Foto: výrobce


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...