Pravidla

Callaway Speed XRNejdelší i nejtolerantnější svého druhu, takovou pozici v řadě XR zastává poslední přírůstek v segmentu drajvrů – Callaway XR Speed. Při jeho konstrukci zúročili veškeré poznatky týkající se aerodynamiky a technologie úderové plochy. Z jeho předností mohou těžit hráči všech úrovní, zejména ti, kteří hledají drajvr, s nímž míč snáze pošlou do vzduchu a který pomáhá napřímit úder.

Řady drajvrů Rogue a Epic zaznamenaly na evropském trhu značný úspěch, XR Speed je určen golfistům, kteří chtějí solidní výkon, avšak přece jen mají hlouběji do kapsy. Do rukou tak dostanete drajvr, v jehož výbavě schází průlomová technologie Jailbreak, nicméně i tak stojí na pevných základech.
Ony pilíře jsou hned čtyři. Nová lehčí, pružnější a účinnější líc X, koruna z karbonového kompozitu, jež vylepšuje rozložení hmoty a umožňuje optimální umístění těžiště, rychlejší hlava, související s propracovanou aerodynamikou vyvíjenou ve spolupráci s inženýry z Boeingu, a vysoce kvalitní šafty, používané u prémiových drajvrů výrobce.

Jak samotný název Speed prozrazuje, základ tvoří rychlost, nicméně nejde o rychlost za každou cenu. Pozornost věnovali také toleranci, a to hned v několika rovinách. Jestliže netrefíte míč středem líce, hraje důležitou roli moment setrvačnosti hlavy, význam má i podpora draw, poněvadž pomáhá napřímit ránu, a konečně dobrá aerodynamika zvyšuje rychlost hlavy hole. Z hlediska všech uvedených parametrů se výrobce snažil dosáhnout rovnováhy.

Opatřeny jsou špičkovými šafty X HZDRUS s dostatečným rozpětím hmotnosti i pružnosti. Jen pro zajímavost, totožné šafty využívá i výkonný drajvr Callaway Epic.

Máte-li v bagu drajvr starší než tři roky, nárůst rychlosti a pravděpodobně i větší promíjivost by vás k nákupu mohly přesvědčit. Callaway XR Speed využívá veškeré technologie podporující vyšší rychlost míče, toleranci i usnadňující vyslání míčku do vzduchu. Solidní vzhled i příjemný zvuk jen podtrhnou celkový dojem, takže má hůl potenciál oslovit široké spektrum golfistů.

Stránky výrobce: www.callawaygolf.com

Foto: výrobce


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

První dohraný míček nebyl vytažen z jamky před dohráním dalšího

Dobrý den. Dohrál jsem míček do jamky. Nežli jsem ho stačil vyndat spoluhráč také doputoval do jamky. Oba jsme byli n ...

Poradna

Garmin Approach S 60 versus Garmin Fenix 3

Dobry den. Mate zkušenosti s golfovou aplikaci (módem) u hodinek Garmin Fenix 3? Jaky je rozdil oproti specializovany ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...