Adams Idea V4Kvizová otázka zní: Který z výrobců golfových holí udává již léta tón, pokud jde o hybridy? Jestliže jste vsadili na značku Adams, tak si můžete udělit bod. A rozhodnete-li se pro jejich poslední přírůstek, nová hybridní železa Idea Tech V4, pak zabodujete i na hřišti.

Uvedená železa se snadno změní v solidní zbraň hráčů všech hendikepů, neboť jsou dodávána ve dvou variantách. K lepším výkonům by měly pomoci i upravené rychlostní kanálky v koruně hlavy a na jejím spodku, jež podporují odrazivost líce při zásahu míče. Kanálek jde skrze celou hlavu, od horní části až po její dno, a z obou stran ho zakrývají pásky z termoplastického polyurethanu. Novým procesem tepelného zpracování dosáhli zesílení v nejnamáhavějších oblastech hlavy, což umožnilo ztenčit líc hole.
Podle výrobce hybridy Idea Tech V4 dosahují díky zmiňovaným kanálkům hodnoty CT (hodnota vyjadřující elasticitu úderové plochy), které hráči najdou u současných drajvrů. A to není snadné, uvážíme-li, že hlavy i líce drajvrů jsou v porovnání s hybridy mnohem větší. „Něčeho takového jsme u standardních ocelových hybridů dosud nebyli svědky," prozrazuje Justin Girard, hlavní designový inženýr.

Adams Idea Tech V4Výsledkem těchto vylepšení je výrazně větší rychlost míče než u standardních hybridů, ve srovnání s předchozím modelem Idea Tech V3 Hybrid došlo k tříprocentnímu nárůstu, což v řeči metrů znamená o 12 metrů delší carry vzdálenost. A to už je poznat.
Vícesložková konstrukce zahrnující obvodové vyvážení pomocí wolframových závaží ve špičce a patce u dlouhých želez umožňuje takové usazení těžiště, aby hole podporovaly vyšší vzlet míče i dostatečnou toleranci. Polyurethanová vložka u hybridů zlepšuje cit a stojí v pozadí jasně znělého zvuku, jaký slýcháme u želez.

Na výběr hráči mají kovaný set zahrnující hybridy č. 3, 4 a 5 a dále železa od 6 po PW. Zhotovena jsou z karbonové oceli 8620 s niklovým pokovením. Druhou variantou je kompletně hybridní set, jenž více odpouští, obsahující hole od hybridu č. 4 po GW. Oba sety charakterizuje prvotřídní PVD finiš eliminující odlesky. V případě obou variant na oceli jsou hole osazeny šafty True Temper Performance Tech o hmotnosti 75 gramů, zatímco grafitové verze jsou opatřeny 60gramovými šafty Bassara od Mitsubishi Rayon. Na zahraničních trzích jsou hole v prodeji od září.

Více informací najdete v listopadovém vydání časopisu Golf.

Informace o výrobci a jeho produktech zde


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...