il-750Evropským golfovým fanouškům jeho jméno asi tolik neřekne, v USA byl nicméně Alex Trebek opravdovou televizní legendou. Uváděl totiž oblíbenou soutěž Jeopardy uváděnou před časem i u nás pod názvem Riskuj. V zámoří je pořad už od roku 1983 stále nesmírně populární a odtud pochází i vazba na golf: během let se totiž v soutěži objevila spousta golfových otázek, a bývá oblíbenou kratochvíli fanoušků je monitorovat a třídit.

Hned když měl před dlouhými sedmatřiceti lety pořad Jeopardy svou televizní premiéru, první otázka v kategorii Sport za padesát dolarů zněla následovně: Jak se říká jamkovému výsledku dvě rány pod par? Soutěžící správně odpověděl, že eagle, a tehdy neznámý začínající moderátor Trebek mu připsal odměnu. Byl to začátek dlouhého vztahu mezi brzy závratně sledovanou show a golfem. Jak spočítali fandové pořadu, otázka z tohoto sportovního odvětví zazní v průměru každou osmou až devátou epizodu. Došlo tak už na ledacos, od pitching wedgí přes golfové legendy typu Arnold Palmer, Gary Player a Tiger Woods až třeba k americkým prezidentům a jejich golfovému umění.

Relativně nedávno se také golfová otázka mohla stát - k nezměrnému nadšení fanoušků - tou naprosto klíčovou pro jedno vydání Jeopardy. V samotném finále jisté epizody totiž soutěžícím položili následující dotaz: Která hvězda je v aktuálním žebříčku časopisu Forbes nejlépe vydělávajících sportovců světa ve svých padesáti letech tím vůbec nejstarším? Odpověď samozřejmě měla znít Phil Mickelson, jak okamžitě na sociálních sítích psali golfoví znalci, a potěšeně tam reagoval i samotný Mickelson. Čekalo ho ale lehké zklamání, mezi finalisty bohužel zřejmě nikdo znalý golfu nebyl a správná odpověď nezazněla.

Ale zpět k Alexi Trebekovi. On sám golf také s oblibou často hrával a disponoval prý slušným handicapem, minulý týden ale v osmdesáti letech zemřel, podle všeho na rakovinu slinivky. Jeho památku pak uctily, díky nekončící provázanosti soutěže Jeopardy s golfem, krátkým článkem a Trebekovými fotografiemi ze hřiště i mnohé nejčtenější zámořské golfové servery.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://twitter.com/GOLF_com/status/1325500092745453569
https://golfweek.usatoday.com/2020/11/08/alex-trebek-dead-golf-history-jeopardy/
https://golfweek.usatoday.com/2020/09/25/phil-mickelson-answer-jeopardy-game-show/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...