Woods intimidAsi jsme si už zvykli, že vše kolem Tigera Woodse je pod pečlivým drobnohledem médií, fanoušků a golfových odborníků. Američan je stále tím nejsledovanějším hráčem na túře a tak není divu, že se až do posledního puntíku rozebírá třeba to, co si na hřiště obléká, a samozřejmě také, co všechno s sebou nosí v bagu. Naposledy tak došla řeč i na sice drobný, ale přesto zajímavý detail: fix, kterým si Tiger značí výsledky nebo své míče.

Aby bylo hned na úvod jasno, legendární hráč je proslulý tím, že nedělá nic „jenom tak" a už vůbec ne, pokud jde o golf. Tak například podle webu golf.com s sebou Tiger zásadně na hřiště v kapse nosí čtvrtdolarovou minci z roku 1932, v ten rok se totiž narodil jeho otec Earl. „Právě on mě učil patovat, díky té minci tak je na greenu vždycky se mnou," vysvětloval Woods.

Pověrčivost dlouholeté světové jedničky jde ale mnohem dál. Jak sám přiznává, zatímco v pravé přední kapse musí mít za každých okolností tři týčka, levou zadní používá na rukavici a umístění poznámek o hřišti se liší podle toho, zda jde přímo o „yardage book", nebo pouze přehled navrtání a greenů. A podobné je to také s už zmíněným fixem – zatímco většina hráčů používá relativně běžné markery značky Sharpie, Tiger má v oblibě jiný typ.

Jedná se o značku Milwaukee Inkzall, a jakmile si toho experti všimli, rozjely se spekulace, proč právě tento typ. Samotný hráč na otázku k tomuto tématu v rozhovoru odpověděl spíš vyhýbavě, potvrdil ale s tajemným úsměvem, že má pro tuto značku slabost. Proč? Nabízí se třeba možnost, že je to kvůli tomu, že Greater Milwaukee Open bylo prvním turnajem, na kterém jako profesionál startoval. Dalším vodítkem pak může být barva fixu, černá a červená je totiž kombinace, kterou Tiger tradičně používá na oblečení ve finálových kolech.

Jasnou odpověď ale samozřejmě může podat jedině samotný hráč. Jak poznamenal golfový expert Jonathan Wall, o Woodsovi je známo, že jen nerad prozrazuje své postupy a tajemství týkající se čehokoli kolem golfu. „Na druhou stranu patrně není překvapivé, že se nespokojí s obyčejným fixem. Vždyť jde o hráče, který je velký perfekcionista a nesmírně vnímavý, například prý bezpečně pozná i ty nejmenší mikrobublinky vzduchu pod gripem hole," uzavírá odborník.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.golf.com/gear/accessories/2019/09/04/tiger-woods-milwaukee-inkzall-marker-test/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...