MacIntyre-getty-750Jméno Robert MacIntyre si většina golfových fandů zatím pamatovala jako poměrně překvapivou nominační volbu nehrajícího kapitána evropského týmu pro loňský Ryder Cup. Luke Donald tehdy vzal skotského hráče do Říma i přesto, že měl zatím v kariérním resumé pouze dva nepříliš zvučné tituly z DP World Tour. Nedá se určitě říct, že by MacIntyre nějak zásadně zazářil, na druhou stranu ani nezklamal, nejvíc byl každopádně vidět při bujarých týmových oslavách v letadle na cestě domů.

A minulý týden mohl rodák z městečka Oban slavit znovu, tentokrát svou první individuální trofej na PGA Tour. K výhře na RBC Canadian Open navíc došel způsobem, který zaujal a dojal fandy na hřišti i u televizních obrazovek, v roli kedíka mu totiž na turnaji výjimečně šel po boku jeho vlastní tatínek - a mohl tak být prvním gratulantem u dosud největšího úspěchu jeho kariéry.

Dostane obvyklých deset procent z výhry určených nosičům holí i on? „Rozhodně si na nějaký pořádný šek přijde, koneckonců musím to nějak pořešit i kvůli daním," vtipkoval šťastný golfista, pak ale zvážněl a připomněl, že v leckdy komplikovaném dětství skutečně neměl pokaždé dost peněz na to, aby se mohl účastnit juniorských turnajů. „Myslím, že právě tohle mě naučilo bojovat a nevzdávat se," dodal skotský golfista.

Hned po závěrečném ceremoniálu ostatně neopomněl zavolat videohovorem mamince a novináři na kameru zachytili, jak jí hrdě hlásí: „Z tohohle už bychom měli zaplatit tu naši hypotéku!" I z téhle poznámky je dobře patrné, že MacIntyre se vymyká obvyklým vzorcům hvězdných golfistů pocházejících častěji spíš z dobře situovaných univerzitních rodin. „Díky tomu rychle pochopíte, že bouchat do míčku není ta nejdůležitější věc na světě," dodal spokojený vítěz.

Na to, že reprezentuje Skotsko, měl v Kanadě překvapivě i slušnou skupinu příznivců, našli se mezi nimi totiž tací, kteří právě z britských ostrovů pocházejí. „Budeme Bobbyho podporovat, kamkoli pojede," slibovali do kamery. Jejich miláček zaujal už na nedávném majorovém PGA Championship, kde bral dělené osmé místo, zatím nejlépe si na turnajích velké čtyřky vedl hned při svém debutu na domácím The Open, kde skončil v roce 2019 dělený šestý.

Stihne MacIntyre ještě letos tohle umístění vylepšit? Pro blížící se US Open zatím ve startovním poli chybí, teoreticky může dostat divokou kartu od pořadatelů, a tento týden se po náročném programu odhlásil i z turnaje The Memorial slavného hostitele Jacka Nicklause. Závěrečný major sezóny, The Open, se ovšem tento rok hraje, jak známo, právě v jeho rodném Skotsku...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.dailymail.co.uk/sport/football/article-13488191/Golfer-Robert-MacIntyre-reveals-pay-parents-mortgage-1-3m-prize-money-winning-PGA-Tour-title-drafting-dad-emergency-caddie.html
https://www.instagram.com/p/C7vDSGDpuCK/
https://www.instagram.com/p/C7u7_AMvCKb/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...