Rory WGCBridgestone Invitational ze série turnajů World Golf Championship přinesl stejné pořadí na čele jako nedávné Open Championship. Na vítězné vlně se i nadále veze Rory McIlroy, který ve finále přehrál Sergia Garcíu. „Vyfoukl" mu nejen výhru, ale díky tomu se opětovně vrátil na post světové jedničky.

García se skvěle nastartoval ve druhém kole, kdy na druhé devítce předvedl osm berdíků. Celkově šel ten den devět ran pod par a vyšvihl se do čela. Zde vydržel až do začátku finálové rundy, před druhým McIlroyem měl náskok tří úderů.

Závěrečné kolo ale patřilo severoirskému mladíkovi. Rory uzavíral turnaj 66 údery, s jejichž pomocí se dostal na -15. Jeho soupeř naopak v neděli zaváhal, skončil v plusových číslech (71/+1), spadl na -13 a musel se i napodruhé před McIlroyem sklonit.

„Jsem pyšný na to, jakým způsobem jsem dokázal navázat na své představení z Open," pochválil se Rory, který se stal druhým vítězem tohoto klání. Před ním se to podařilo už jen jeho krajanovi Darrenu Clarkeovi v roce 2003. „Nechtěl jsem zklamat, je skvělé, že jsem dokázal navázat na předchozí výsledek. Doufám, že mi to vydrží do konce sezony. Je příjemné přijet na jeden z nejoblíbenějších podniků roku a odehrát jej takovým způsobem. To člověka potěší."

Kompletní výsledky turnaje zde

Vítězný Rory McIlroy, foto: Chris Condon/PGA Tour


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...