simpson-webb-250Na druhé kolo právě skončeného The Northern Trust nebude asi právě rád vzpomínat Webb Simpson. Americký golfista totiž během páteční rundy zjistil, že má poškozenou hlavu driveru. Vzhledem k letos aktualizovaným pravidlům ale rozhodčí striktně odmítli jeho žádost, aby si mohl vzít novou hůl nebo alespoň vyměnit hlavu na té rozbité.

Simpsonovy potíže začaly na třetím odpališti, kde se mu podle jeho slov „něco nezdálo" na jeho driveru. Rychle zjistil, že jeho nejdelší hůl v bagu má naprasklou hlavu, jenže ke svému překvapení nedostal od rozhodčích svolení k její výměně. Od letošní sezony totiž platí úprava pravidel, která hovoří o tom, že golfista si může hůl vyměnit pouze tehdy, pokud mu ji poškodil někdo jiný.

Prasklinu na Simpsonově driveru tak rozhodčí odmítli považovat za poškození umožňující výměnu, což Američana viditelně rozhořčilo. „Zásadně s sebou nosím náhradní driver, dělám to už celé roky. V pravidlech vždy stálo, když vám hlava hole praskne, můžete si vzít novou. Ale teď se pravidla změnila," postěžoval si po pátečním kole novinářům.

Přiznal se také, že o příslušné úpravě pravidel před začátkem sezony nic netušil. Tak jako tak musel nakonec rozbitý driver ještě čtyřkrát použít, než se na šestnácté jamce podle vlastních slov rozhodl vzít raději do ruky trojku dřevo, přestože by jinak hrál právě driverem. Druhé kolo každopádně dokončil s výsledkem 73, což bylo o plných osm ran horší, než jeho výsledek v kole prvním - znamenalo to v tu chvíli propad na celkové čtyři rány pod par.

Simpson si pak neodpustil poznámku o tom, že se mu letošní úpravy pravidel pranic nezamlouvají. „Je tam spousta změn, o kterých prostě ani netušíte. A upřímně řečeno, mnoho hráčů je z toho zmateno. Říkají nám, máte přece znát pravidla, ale těch pravidel jsou stovky a mnohá se pořád dokola mění," dodal.

Text: Lukáš Pařenica, foto Globe Media/Reuters

Zdroj
https://www.golf.com/news/2019/08/10/webb-simpson-cracked-driver-rules-northern-trust/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...