mikrofony1-750Rčení o tom, že „Velký bratr se dívá", je už pravda trochu otřepané, nicméně pro elitní světové golfisty je věta ze slavného románu George Orwella svatým přikázáním vlastně už dávno. Přinejmenším na nejprestižnějších turnajích jsou totiž kamery a mikrofony prakticky všude. Počínaje minulým týdnem to navíc platí takříkajíc dvojnásob, protože vedení PGA Tour nabízí nově divákům v zámoří možnost sledovat online opravdu každičkou ránu. Před oním příslovečným Velkým bratrem tak v podstatě není úniku. Kdo se o tom přesvědčil o víkendu na TPC Sawgrass?

Byl to například Jordan Spieth. Mladý Američan totiž utrousil poměrně zajímavou poznámku během sobotního třetího kola turnaje The Players. Nešlo o žádnou vulgaritu, na to už si hráči dávají vesměs pozor, přesto to byla docela pozoruhodná situace. Spiethovi se ten den docela dařilo, koneckonců zapsal velmi slušných 68 ran, nicméně na pětiparové jedenáctce se mu dvakrát nevyvedl odpal. Rána se navíc poměrně nečekaně odrazila od stromu a málem trefila golfistu v předchozím flajtu, kterým shodou okolností nebyl nikdo jiný než Rory Sabbatini, ostřílený jihoafrický veterán hrající nyní v barvách Slovenska.

Spieth (nebo možná někdo jiný na týčku, to z přenosu nebylo patrné), ihned zakřičel obvyklou mantru pro tyto případy, tedy „Fore right!". Po krátké pauze a diskusi na odpališti ale slyšitelně dodal, patrně ke svému kolegovi ve flajtu Collinu Morikawovi: „To byl Sabbatini? Panebože, to jsem si snad nemohl vybrat nikoho horšího!" Jak hned experti připomněli, v tom měl Američan asi pravdu. Sabbatini je totiž proslulý opravdu rychlou hrou a zrovna jeho tudíž skutečně není třeba „popohánět" ranami do zad. Navíc je to borec, který občas pro nějaké to ostřejší slovo či reakci nejde daleko, potud to tedy věru byla docela smůla. Zda měl celý incident ještě nějakou dohru v hráčské šatně, není známo, názorně se ale ukázalo, že díky mikrofonům se nyní diváci dozví leccos ze zákulisí - a možná i o vztazích mezi jednotlivými hvězdami.

A je si toho vědomo i vedení nejprestižnější golfové šňůry. PGA Tour prý dokonce před turnajem rozeslala všem hráčům textové zprávy, v nichž jim výslovně připomněla, že onen zmíněný „Velký bratr" se od nynějška dívá opravdu všude, a mají si tedy dát pozor na jazyk. Je pak trochu ironií osudu, že celý turnaj nakonec vyhrál golfista, kterému se docela nedávno jedno jediné zaklení škaredě nevyplatilo, tedy Justin Thomas. O jeho potížích se sponzory poté, co na lednovém Sentry Tournament of Champions v rozčilení nad pokaženým patem utrousil homofobní nadávku, jsme na našem webu už psali několikrát. Američan se tak dočkal dalšího primátu právě na turnaji, kde byli hráči poprvé pod totálním drobnohledem, tentokrát se mu to ovšem podařilo bez jediného slovního „škobrtnutí"...

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://golf.com/news/jordan-spieths-hot-mic-remarks-big-brother-watching/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...