il-graf-up-750Obliba golfu stále roste. Tedy ve Velké Británii zcela jistě. Data zveřejněná společností BRS Golf ukazují, počet odehraných kol golfu v prvních devíti měsících letošního roku je o 81% vyšší, než v celém roce 2019. Pozitivní je i to, že golf roste i ve srovnání s roky 2020 a 2021, kdy se kvůli covidové pandemii v některých částech Velké Británie nemohlo hrát.

Počet kol zarezervovaných prostřednictvím BRS mezi lednem a zářím tohoto roku se vyšplhal na 19,6 milionu oproti 8,7 milionu za celý rok 2019.

Největší nárůst zájmu o golf ze všech částí Spojeného království zaznamenali ve Walesu, kde počet zarezervovaných kol narostl na 367 tisíc, což je o 158% více ve srovnání s rokem 2019. Severní Irsko zaznamenalo nárůst o 117% na 544 tisíc kol, zatímco v Anglii počet kol vzrostl o 99% na 3,6 milionu.

Pozitivní zprávou je i to, že věková skupina 18 až 35 let je nejen největší, ale také nejrychleji rostoucí demografickou skupinou. Celkem si hráči v tomto věkovém rozmezí zarezervovali 28,4% kol. Další dobrou zprávou je rostoucí zájem žen o golf – dámy si zarezervovaly více než čtvrtinu ze všech kol.

Trvale vysoká zůstala i poptávka po golfu ze strany tzv. fíčkařů. Podle zprávy BRS se vybralo za green fee od ledna do září 2022 8,85 milionu liber a odehrálo se přes 360 tisíc kol. Příjmy generované za návštěvnická fee vydělaly klubům podle údajů BRS milion liber a více za šest po sobě jdoucích měsíců. A to i přesto, že se green fee na hřištích ve Velké Británii od roku 2019 průměrně zvýšilo o 25 procent.

Připravil: Alois Žatkuliak
Ilustrační foto: IngImage


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...