rahm-jon-pga-750Asi to musel být osud, pronesl po svém vítězství na US Open Jon Rahm - a narážel samozřejmě na své nedávné trampoty na The Memorial, z něhož musel odstoupit s jasným náskokem kvůli pozitivnímu testu na covid-19. O karmě ostatně mluvili i jeho soupeři (na svém twitterovém účtu třeba Tyrell Hatton) a nebyl snad nikdo, kdo by to nedávno tak smolně dikvalifikovanému kolegovi nepřál. Pravdou také je, že i přes nemocí vynucenou pauzu byl před třetím majorem sezony Rahm považován za hlavního favorita turnaje - a svou úlohu do puntíku splnil.

Dalším tématem televizního rozhovoru se španělským golfistou krátce po jeho triumfu bylo hřiště Torrey Pines. Právě tenhle areál v kalifornském San Diegu totiž Rahmovi evidentně sedí. „Připomíná mi to podmínky u nás doma," přiznal hráč, který tady navíc urval před čtyřmi lety také své vůbec první turnajové vítězství na PGA Tour - tehdy to bylo na Farmers Insurance Open. Mimochodem, k nyní už pětici hráčů, kteří dokázali vyhrát US Open a k tomu některý další turnaj nejslavnější šňůry světa na tomtéž hřišti, patří třeba Jack Nicklaus nebo Tiger Woods (ten dokonce dvakrát, právě na Torrey Pines a také Pebble Beach).

Ale zpět k Rahmovi. Novináře pobavil třeba svým programem před nedělním finálovým kolem: přiznal se totiž, že si po snídani pustil na pár desítek minut nikoli třeba zápas na fotbalovém Euru, nýbrž profesionální duel dvou hráčů v počítačové střílečce Call of Duty! O tom, že se stal prvním španělským hráčem, který na US Open uspěl, a že svou výhru věnoval krajanovi Sevemu Ballesterosovi, který právě tenhle turnaj tolik toužil vyhrát, se už napsalo hodně. Stále ale také platí, že Rahm je teprve čtvrtým španělským hráčem, který vůbec dokázal vyhrát jakýkoli golfový major. Před ním to totiž dokázali pouze už zmíněný Ballesteros, Jose-Maria Olazabal - a pak už jen před čtyřmi lety Sergio Garcia na Masters.

Pro Rahma, který se stal letos poprvé otcem (a stylově tak mohl v neděli oslavit svůj první Den otců v nové roli) znamená vítězství na Torrey Pines samozřejmě celou řadu benefitů, včetně velmi příjemného šeku na přesně dva a čtvrt milionu dolarů. Velkou radost mu ale jistě udělal také fakt, že se díky téhle výhře - a také díky sérii skvělých výsledků během celého uplynulého půlroku - vrátil před Dustina Johnsona na pozici světové jedničky. Tenhle post si vyzkoušel už loni v létě, poté co vyhrál The Memorial. Ano, týž turnaj, který mu letos tak smolně pokazil covid. Kruh se tedy svým způsobem uzavřel...

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: pgatour.com

Zdroj:
https://twitter.com/TyrrellHatton/status/1406770907436232709
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1406769097157840897
https://twitter.com/zephyrmelton/status/1406784717375016972
https://twitter.com/PGATOURComms/status/1406768404053254145
https://www.instagram.com/p/CQXb92BJdfd/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...