bio-kim-250Vyhrajete profesionální golfový turnaj, ale namísto radosti vás čekají potíže a nakonec dlouholeté zastavení činnosti? Přesně to se začátkem října přihodilo jihokorejskému hráči na Korean Tour. Devětadvacetiletý Bio Kim totiž kvůli incidentu s diváky během nedělního kola DGB Financial Group Volvik Daegu Gyeongbuk Open dostal od vedení soutěže tříletý distanc. Nečekaně tvrdý trest zaskočil i mnohé jeho slavnější kolegy, kteří se mladého Korejce zastávají. A co se přesně stalo? Na odpališti šestnácté jamky finálového kola turnaje vyrušil Bio Kima, který (nakonec úspěšně) bojoval o svůj druhý turnajový primát během letošní sezony, zvuk fotoaparátu z mobilu některého z příhližejících diváků. Hráč, který je aktuálně na 305. pozici světového žebříčku a v roce 2011 si krátce vyzkoušel i PGA Tour, už nestihl zastavit svůj švih, ránu pokazil a frustraci si vybil jednak na odpališti, a především v obscénním gestu, které dotyčnému fanouškovi ukázal.

Krátce po turnaji se sice za výlev emocí omluvil, jenže vedení Korean Tour pro jeho slova nemělo pochopení a vyřklo trest. A pořádně tvrdý trest. Bio Kim si podle rozhodnutí nezahraje na turnajích této túry plné tři roky! Kromě toho musí zaplatit pokutu činící v přepočtu zhruba osm tisíc dolarů, což by patrně nebyl až takový problém, protože je v čele letošního žebříčku výdělků na této túře. Tříletý distanc ale vzbudil hodně emocí.

„Bio Kim poškodil porušením etikety a nevhodným chováním pověst a jméno jiných golfistů," uvedlo v oficiálním prohlášení vedení soutěže. Mnozí golfoví fandové ale nad drakonickým trestem povytahují obočí a připomínají obdobné výlevy slavnějších hráčů v minulosti. „Za tohle tři roky? Sergio Garcia by asi nemohl o účasti na Korean Tour ani uvažovat," připomínali na sociálních sítích třeba španělského bouřliváka.

Mladšího kolegy se zastal i Kevin Na, čerstvý vítěz Shriners Hospital Open, který má sám korejské kořeny. „Znám ho osobně a je to velmi milý chlapík. To co udělal, bylo určitě špatné, ale tři roky, to je směšné. A věřte mi, že asijskou mentalitu a kulturu znám velmi dobře," prohlásil.

Na skandál pak reagovalo také vedení PGA Tour, které před nadcházející šňůrou svých turnajů v Asii varovalo v oficiálním prohlášení, aby si fanoušci i hráči dali na podobné věci pozor. Připomnělo zároveň, že v Jižní Koreji a Japonsku je kvůli narušování soukromí zakázáno prodávat mobilní telefony, které umějí ztišit uzávěrku svého fotoaparátu, takže diváci musejí dobře zvážit, kdy si hráče mohou fotografovat.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: screenshot ze Sky Sports

Na celý incident se podívejte ve videu pod odkazem níže.

https://sports.yahoo.com/korean-tour-money-leader-suspended-091939254.html?.tsrc=fauxdal&guce_referrer=ahr0chm6ly90lmnvl216rejhcfvybzu_yw1wpte&guce_referrer_sig=aqaaaidkmgd27vu2k9avzgln-dcqlpxdyj5chaj0ewxvqwglflalpbeql7dyj2panjuiq6_yoqlehp3zecjvlx8a6gbnuqdhf2ripuhc4jouvqbbfctryztpbrtfdq_luduzoadit0qr-gjszjnwsyluwss46fvxbtrglkgp397ktuoy&guccounter=1


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...