Rahm-Jon RolexGolf 750Nestává se často, aby na sebe místo turnajového vítěze strhl pozornost hráč, který celé klání ani nedokončí, minulý týden ale přinesl na Memorial Tournament přesně takový moment. Jeho hlavním (a nechtěným) hrdinou byl pochopitelně Jon Rahm. Světová trojka držela po třetím kole pohodlné vedení o plných šest ran, jenže na osmnáctém greenu přišel šok: potvrzený pozitivní text na covid-19 a následně pochopitelně odstoupení z turnaje.

Vedení PGA Tour navíc zvolilo poněkud dramatický způsob, jak celou situaci řešit - za což sklidili funkcionáři pořádnou kritiku od novinářů i fanoušků. Lékařský ředitel PGA Tour Tom Hospel totiž k Rahmovi přistoupil prakticky jen pár vteřin poté, co španělský golfista své třetí kolo dokončil patem na osmnáctce. „Je příšerné, že mu to řekli takhle přímo před kamerami. Cítil jsem se za něj hrozně. Nevím, jak jsou nastaveny protokoly, ale tohle..." kroutil hlavou i jeden z Rahmových soupeřů, Američan Scottie Scheffler.

Pochybnosti nad tím, proč PGA Tour hráči pozitivní text neoznámila dřív, když musel být proveden a vyhodnocen přinejmenším pár hodin předtím, měli i další golfisté. Pravdou je, že kolem Rahma se tohle riziko prý vznášelo už od pondělka, protože se dostal do kontaktu s blíže neurčenou nakaženou osobou. Vedení túry se s ním prý dohodlo, že může turnaj odehrát, ale pod podmínkou každodenního testování - a to v sobotu odhalilo covid-19 i u španělského golfisty.

Okamžitě se ale nabídla další otázka. Byl už vlastně Rahm naočkován vakcínou proti koronaviru? Vedení PGA Tour to odmítlo komentovat s odkazem na to, že je to hráčova soukromá věc. Mimochodem, v sobotním flajtu šli se Španělem pozdější vítěz Patrick Cantlay a už zmíněný Scottie Scheffler. Prvně jmenovaný pak novinářům řekl, že si vakcínu zatím aplikovat nenechal, protože už nemoc měl a nechce očkování absolvovat v turnajovém zápřahu plném fyzické námahy a ostrého slunce. Scheffler se odpovědi vyhnul, obecně je prý ale podle zástupců PGA Tour už naočkována více než polovina hráčů na túře.

Zpět k Rahmovi. Toho samozřejmě čeká obvyklá desetidenní karanténa a nejvíc ze všeho jej nyní asi bude zajímat, zda stihne blížící se US Open - zatím to vypadá, že by podle všeho měl. Odstoupení z Memorialu v situaci, kdy měl turnaj parádně rozehrán, jej nicméně stálo přinejmenším pěkné body do fedexcupového pořadí a samořejmě také nějakou tu hotovost na ušlých odměnách - pozdější vítěz Patrick Cantlay si totiž přišel na víc než půl druhého milionu dolarů. A mimochodem, když už jsme u výher, některé sázkové kanceláře v zámoří se prý velkoryse rozhodly vyplatit tipy na Rahmovo vítězství (před turnajem v kurzu 12:1), přestože k němu nakonec nedošlo. Radoval se tedy alespoň někdo...

Připravil: Lukáš Pařenica
Ilustrační foto: RolexGolf

https://golf.com/news/jon-rahm-withdraws-lead-covid-questions-and-answers/
https://twitter.com/MintzGolf/status/1401319292914839555
https://twitter.com/MintzGolf/status/1401329952906227714
https://twitter.com/WillGrayGC/status/1401343154226409472


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...