usopen-cc-2-750Už tento čtvrtek se pozornost golfového světa upře do Brookline: v tamním Country Clubu totiž začíná US Open, třetí majorový turnaj letošní sezony. A nutno dodat, že atmosféra slavného turnaje bude letos rozjitřenější než kdy jindy. Na vině je samozřejmě kontroverzní série LIV Golf Invitational, jejíž první podnik se konal minulý týden v Londýně. Konkurenční projekt zaštítěný ambasadorem Gregem Normanem a bohatě dotovaný saudskoarabskými finančníky přetáhl z PGA Tour několik známých jmen v čele s Dustinem Johnsonem a Philem Mickelsonem - a všichni účastníci také hned vyfasovali suspendaci z nejsledovanější túry světa.

Jenže US Open - podobně jako ostatní golfové majory - pořádá někdo jiný, v tomto případě Americká golfová asociace (USGA), a její vedení už minulý týden oznámilo, že přeběhlíky ze startovního pole vyřazovat nebude. Do Brookline tak počátkem týdne dorazili jak Johnson, tak i Mickelson, na jehož předturnajové tiskovce to pochopitelně hodně vřelo. Lefty nicméně k favoritům patřit nebude: má totiž za sebou dlouhou herní pauzu, nikterak neoslnil ani v Londýně, a na jediný major, který mu v kariéře chybí, si tak nejspíš musí nechat zajít chuť i letos.

Hlavní adepty na výhru vidí odborníci jinde. Loňský titul obhajuje Jon Rahm a španělský golfista jistě není bez šancí ani letos, přestože v posledních týdnech šel s formou trochu dolů. Hodně často padá v predikcích také jméno hráče, který ho nedávno vystřídal na pozici světové jedničky. Scottie Scheffler už vyhrál Masters a na domácí půdě bude jistě patřit k favoritům, podobně jako jeho krajan Justin Thomas, který minulý týden bojoval do poslední chvíle o vítězství na Canadian Open. Připravil ho o něj Rory McIlroy a mnozí experti prohlašují, že právě severoirský golfista je hráčem s nejlepší formou současnosti - ukončí tedy přes sedm let trvající čekání na svůj pátý majorový titul?

V humbuku kolem LIV Golf minulý týden trochu zaniklo oznámení, že se v Brookline nezapojí do hry Tiger Woods. Nejslavnější golfista historie se vrátil na prvních dvou majorech sezony po loňské vážné autonehodě, a jak v Augustě, tak i na PGA Championship zvládl projít cutem. V obou případech ale končil stejně hluboko v poli poražených a bylo znát, že jeho fyzická kondice stále není optimální. „Mé tělo potřebuje ještě nějaký čas na to, abych byl připraven na tak náročné turnaje," přiznal Woods v aktuálním prohlášení a dodal, že se bude snažit natrénovat na červencové The Open - to letos slaví jubilejní 150. ročník stylově na slavném hřišti St. Andrews.

Ale zpět k US Open. Hřiště v Brookline patří k nejstarším a nejslavnějším zámořským areálům, americký major hostí už počtvrté (naposledy v roce 1988) a před devíti lety se tam konal amatérský americký šampionát. Mimochodem, vyhrál ho tehdy Matt Fitzpatrick , který nechybí ve startovním poli ani tento týden, a zahrála si na něm i řada dalších dnes známých profesionálů - namátkou Corey Conners, Scottie Scheffler, Xander Schauffele nebo Bryson DeChambeau. Že by další vodítko k tipům na vítěze?

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto první jamky The Country Clubu: John Mummert / USGA

Zdroj:
https://www.instagram.com/p/Cego4UPLi1Y/
https://www.washingtonpost.com/sports/2022/06/14/how-to-watch-us-open/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...