RahmŠpaněl Jon Rahm si na Farmers Insurance Open došel pro první titul v kariéře na PGA Tour. A že to byla parádní jízda. Jeho výkony na turnaji i v samotném finálovém kole gradovaly. Po výsledcích 72, 69, 69 a 65 tak utekl nejbližším pronásledovatelům o tři rány. A nezastavilo jej ani bogey na první jamce závěrečné rundy.

Pak se totiž rozjel a dvěma berdíky na úvodní devítce se dostal do záporných čísel. To nejlepší ale přišlo na druhých devíti jamkách, na které si schoval hned dva eagly, na třináctce a pak v podobě vítězné pečeti na poslední jamce. Mezi ně ještě vložil dvě birdie. Na takový nástup nestačil C.T. Pan ani Chrles Howel III (oba -10).

Zatímco většina hráčů volila opatrný přístup, dvaadvacetiletý Španěl vsadil na agresivní pojetí: „Můj kedík byl jedním z těch, kdo mě podporoval, abych se nebál riskovat, i když ne vždy to vyšlo. I na jedenáctce mi radil jít po vlajce, třebaže tam nebylo moc místa. Rána i pat mi ale vyšly, což mě utvrdilo v tom, že jsem zvolil správný přístup. A na třináctce si mi to bohatě vyplatilo," hodnotil finálové kolo Rahm.

Turnaj naopak nevyšel Tigeru Woodsovi, který po 76 a 72 (+4) ranách zůstal daleko za branami cutu. Ten se rovnal paru. Podobný osud stihl i Dustina Johnsona (+2), Padraiga Harringtona (+4) či Rickie Fowlera (+3), turnaj se hrubě nepovedl i Alexi Čejkovi (+10).

Kompletní výsledky na www.pgatour.com/competition/2017/farmers-insurance-open/leaderboard.html

Foto: Stan Badz/PGA TOUR


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...