Woods-il2-750Bez nadsázky celý svět šokovala minulý týden zpráva o vážné autonehodě nejslavnějšího golfisty světa. Prvotní informace vypadaly hodně děsivě a později se ukázalo, že Tiger Woods měl skutečně při vší smůle velké štěstí: život mu podle zasahujících policistů patrně zachránil fakt, že měl zapnutý bezpečnostní pás. Veškerá rivalita šla samozřejmě stranou, a obavy o zdraví legendárního golfisty vyjadřovaly na sociálních sítích současné i bývalé hvězdy tohoto sportu.

„Je mi z toho úplně špatně od žaludku. Bolí to, vidět jednoho z mých nejbližších přátel při něčem takovém," soukal ze sebe během tiskové konference před WGC-Workday Championship bledý Justin Thomas, který je blízkým vztahem k Woodsovi známý. Brzy reagoval také Jack Nicklaus, který může jako jeden z mála konkurovat Tigerovi v pomyslném souboji o nejlepšího golfistu historie. „Barbara a já jsme se právě dozvěděli o této nehodě a stejně jako všichni ostatní jsme tou zprávou hluboce zasaženi," napsal na Twitteru slavný bývalý hráč.

Stranou samozřejmě nezůstali ani zástupci všech myslitelných oficiálních golfových organizací a turnajů. „Tiger Woods je součástí rodiny v Augusta National a ta zpráva nás všechny velmi vystrašila. Modlíme se za něj, jeho rodinu a jeho brzké uzdravení," vzkázal třeba šéf slavného klubu v Augustě Fred Ridley s připomínkou, že právě na Masters získal před necelými dvěma lety Tiger při triumfálním comebacku svůj patnáctý major kariéry.

Jakmile se Woods ocitl mimo bezprostřední ohrožení, začaly pochopitelně rychle spekulace o tom, co bude dál s jeho kariérou. Nejprve pro připomenutí: už minulý týden před svou havárií byl tak jako tak ve stavu zraněných po další operaci zad, jejichž stav se navíc zřejmě nelepšil tak tychle, jak by si dlouholetá světová jednička přála. Tyhle zdravotní potíže ale po nehodě ustoupily do pozadí. Podle dostupných informací totiž Woods utrpěl hned šest zlomenin nohou a měl také rozdrcený kotník, odborníci mu tak museli voperovat do dolních končetin několik šroubů a zpevňující kovovou tyč.

Znamená to pro legendu konec kariéry? To si týden po oné nepříjemné zprávě nikdo netroufá odhadnout. Lidé, kteří se v podobných věcech vyznají, ale prorokují Woodsovi velmi dlouho a náročnou rehabilitaci, mluví se o roce nebo dokonce až dvou letech. Svou roli pak nakonec mohou hrát právě i ona několikrát operovaná záda: v takových případech prý totiž pacient často trpívá artrózou a návrat k vrcholovému sportu je o to obtížnější.

Samotný Tiger se zatím omezil na poděkování za všechna přání a pozdravy, včetně milého gesta, při němž se většina hráčů ve finálovém kole WGC-Workday Championship v neděli oblékla do jeho tradičních barev černé a tmavě červené. „Je těžké popsat, jak dojemné pro mě bylo vidět v televizi všechna ta červená trička. Opravdu mi to hodně pomohlo," vzkázal kolegům i fandům z nemocnice prostřednictvím sociálních sítí.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://www.golfdigest.com/story/tiger-woods-car-accident-justin-thomas-reacts?utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_campaign=golfdigest
https://twitter.com/jacknicklaus/status/1364324027846823944
https://twitter.com/TheMasters/status/1364324738416467976
https://twitter.com/christophclarey/status/1364585609197744130
https://twitter.com/TigerWoods/status/1366187915542413315


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...