Woods-750-gettyHrálo se Valero Texas Open, golfový svět ale řešil úplně jiné téma. Ústřední téma celého minulého týdne a dost možná největší senzaci kalendářního roku. Vrací se Tiger Woods na Masters? V době vzniku tohoto textu to ještě nebylo na sto procent jasné, vše ale nasvědčovalo tomu, že se pětinásobný vítěz turnaje po více než roční pauze zaviněné loňskou únorovou autonehodou skutečně představí v Augustě. Poprvé po bezmála čtrnácti měsících jako hráč na oficiálním turnaji, nepočítáme-li prosincovou rodinnou exhibici po boku syna Charlieho.

A fanoušci i novináři z toho pochopitelně šílí. Asi nejlépe to vystihl slavný zámořský golfový komentátor Scott Van Pelt. „Pokud bude Tiger na Masters hrát, můžou být ostatní hráči třeba nazí, a nikdo si jich ani nevšimne," podotkl suše. Trochu kruté vůči mnoha hvězdám ve startovním poli? Asi ano, nicméně trefné. Tiger Woods je prostě v očích většiny lidí GOAT, jak se s oblibou říká podle zkratky Greatest Of All Time, v překladu nejlepší všech dob. A smířit se s tím musí i takový Jack Nicklaus, který má přitom na kontě o tři vyhrané majory víc.

Když Tigerovo letadlo přistálo počátkem minulého týdne v Augustě, všichni zbystřili. Když se objevil na hřišti po boku kamaráda Justina Thomase, aby si otestoval jamky i vlastní fyzickou způsobilost, letěla pozornost médií znovu strmě nahoru. A když se zúčastnil i v pondělí úvodního tréninkového kola, sledovaly to už přímo v ochozech davy natěšených lidí. Proslulý Američan tak může být senzací turnaje, i kdyby nakonec přeci jen nehrál, což se ale v úterý odpoledne jevilo jako nepravděpodobné. „Říkám to už rok. Jestli bude Tiger moct chodit, bude zase vyhrávat," přisadil si na sociálních sítích třeba Hank Haney, který Tigera trénoval v nejslavnějších fázích jeho kariéry.

Vyhrávat? Tomu, že by si Woods hned při prvním ostrém startu připsal šestnáctý majorový triumf kariéry (a navázal na svou už tehdy dost nečekanou výhru v Augustě z roku 2019), přeci jen odborníci moc věřit nechtějí. Jenže když jde o Tigera... Humbuk kolem legendárního golfisty se týká i zdánlivých maličkostí. Třeba toho, že Woods v Augusta National trénuje v botách jiné značky, než svého dlouholetého sponzora. Poprvé od roku 1996! Vzhledem k tomu, že se postupně objevil ve dvou různých modelech, náhoda to nebude. Spekuluje se o tom, že nové obutí mu k nohám lépe sedí po loňském vážném zranění, právě dolní končetiny utrpěly největší škody - a jedné noze prý dokonce chvíli hrozila amputace.

I to je užitečné připomenutí, čím vším si nejjasnější hvězda golfového nebe musela nedávno projít. Naváže na to tento týden happyendem snů, nebo se spokojí s účastí a solidním výsledkem někde uprostřed startovního pole? Moudřejší budeme v neděli v noci.

Připravil: Lukáš Pařenica
Foto: gettyimages

Zdroj:
https://twitter.com/GOLF_com/status/1509324622575063050
https://twitter.com/HankHaney/status/1509271945950289923
https://twitter.com/jonathanrwall/status/1511037226624372745


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...