tgl-sofi-750Dvě dobré zprávy a jedna špatná: tak by se ve stručnosti dal shrnout uplynulý týden z hlediska zpráv týkajících se nejslavnějšího golfisty světa. Ta hlavní je ovšem jednoznačně pozitivní, Tiger Woods totiž oznámil, že se poprvé od letošního dubna opět představí fanouškům v turnajové zátěži a bude hrát počátkem prosince na „svém" turnaji Hero World Challenge.

Spekulovalo se o tom už delší dobu, protože legendární Američan prokázal lepšící fyzický stav i v roli kedíka svého syna Charlieho. A právě o tom, kdo bude nyní nosit hole naopak Woodsovi staršímu na Bahamách, se v těchto dnech čile spekuluje. Padají osvědčená jména jako Joe LaCava, Rob McNamara či jiný někdejší kedík Steve Wiliams. Fandové ale vůbec nejraději sní o tom, že tátovi oplatí službu synek Charlie a užije si velký turnaj plný hvězd z téhle pozice. Rozhodne se Tiger pro takhle romantické rodinné gesto?

Nutno říct, že má mezitím dost jiných starostí, především pokud jde o novou indoorovou ligu TGL. Ta měla začít už v lednu, nicméně plány Woodsovi se spolumajitelem projektu Rorym McIlroyem překazila nečekaná nehoda při stavbě nového halového komplexu na Floridě. Budově pojmenované SoFi Center se totiž minulý týden vinou chyby při tlakování propadla konstrukce pod nafukovací střechou, a obě golfové legendy brzy nato oznámily, že spuštění ambiciózního projektu kvůli tomu budou muset o rok odložit.

„Věřil jsem tomu projektu už dřív a věřím mu ještě víc, bez ohledu na to, že jsme museli změnit načasování," ujistil v prohlášení všechny Woods a dodal, že je stoprocentně přesvědčen, že projekt má šanci být úspěšný, i díky skvělým hráčům, kteří na něm přislíbili start.

Třetí zpráva, kterou v souvislosti s patnáctinásobným majorovým vítězem média přinesla, se pak týká sporu, který směrem k Woodsovi rozpoutala jeho bývalá přítelkyně Erica Herman. Ta původně slavného hráče žalovala o třicet milionů dolarů kvůli blíže neurčeným obviněním, přičemž se spekulovalo o domácím násilí či dokonce znásilnění. Aktuálně ale Herman všechna obvinění stáhla a výslovně v soudním dokumentu uvedla, že obětí násilí ani žádného sexuálního obtěžování z Tigerovy strany nikdy nebyla.

Připravil: Lukáš Pařenica

Zdroj:
https://edition.cnn.com/2023/11/20/sport/tiger-woods-return-hero-world-challenge-spt-intl/index.html
https://edition.cnn.com/2023/11/21/sport/tgl-delayed-dome-collapse-tiger-woods-spt-intl/index.html
https://www.si.com/golf/news/tiger-woods-erica-herman-over-woods-deserved-better-from-legal-system


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...