woods-driving-twitter-750Minulý týden na Bahamách přinesl víc novinek o Tigeru Woodsovi, než celý uplynulý půlrok. Celkem logicky, protože nejsledovanější golfista planety se opět ujal role hostitele na Hero World Challenge a při té příležitosti promluvil hned dvakrát s novináři o tom, jaký je jeho aktuální zdravotní stav po vážné únorové autonehodě. Jak už u legendárního Američana bývá zvykem, víc toho možná neřekl, než řekl, leccos zajímavého jsme se ale dozvěděli.

V první řadě, s jeho návratem na PGA Tour to momentálně není příliš horké. Pár dní před bahamským turnajem sice oblétlo svět video, na němž Tiger na driving range zvládá relativně plný švih (a během Hero World Challenge zachytili novináři Woodse při tréninkové hře ještě několikrát), stoprocentní to ale ještě zdaleka není. A možná ani nikdy nebude. Asi nejzásadnějším sdělením jsou totiž pochyby patnáctinásobného majorového šampiona, zda se vůbec ještě dokáže vrátit do kolotoče turnajů na plný úvazek. Nebo možná lépe řečeno: zda se mu ještě chce.
„Popravdě, nejsem si jistý, jestli je mé tělo připraveno vrátit se na tuhle úroveň. Už jednou jsem se na ten pomyslný Everest drápal zpátky a nemyslím si, že bych to mohl a chtěl absolvovat znovu," připomněl Woods složitý návrat před pár lety, kdy bojoval s problémy v osobním životě. Věren své zásadě mluvit opatrně a v náznacích ale nic striktně nevyloučil. „Nejsem typ, který by jezdil na turnaje s takovým tím golfem, kdy odpálíte ránu, sami sobě se zasmějete a jdete dál. Umím si představit, že bych si v budoucnu zahrál jednou za čas nějaký ten turnaj, jako to kdysi dělal Ben Hogan, ale vracet se naplno a bojovat každý týden s mladšími hráči, jako je Justin (Thomas) a ostatní..." krčil rameny.
Vrátil se také ke své drsné autohavárii a mimo jiné prozradil, že mu tehdy reálně hrozila amputace nohy. „Byl tam okamžik, kdy to bylo řekněme padesát na padesát, každopádně naprosto realisticky byl ve hře scénář, že nemocnici opustím jen s jednou nohou," přiznal Woods. Během závěrečných turnajových kol se pak objevil mezi moderátory i v živém vysílání a na přetřes přišel jeho aktuální golfový švih. „Můžu už míček správně trefit, ale chybí tomu síla, nelétá to ještě tak daleko jako dřív. Ale aspoň to doletí tak daleko, že už ho neslyším dopadnout," usmál se slavný Američan.
Už během turnaje se objevily spekulace, zda se Woods neobjeví na blížícím se exhibičním turnaji PNC Championship, kde tradičně hrají rodinné dvojice, z nichž aspoň jeden musí být vítěz majoru. Tiger tady hrál loni se svým synkem Charliem a moderátoři zmínili, že tohle klání by mu mohlo sedět, protože jamky jsou tam o něco kratší. „Kratší jsou, ale pro Charlieho, ne tam, odkud hraju já," namítl se smíchem Woods. Jasnou odpověď ale nedal, takže i na tuhle případnou senzaci si musíme počkat. Fandové na sociálních sítích už ale vtipkují o tom, že v případě Tigerova comebacku by se z nevýznamné exhibice rázem stal co do sledovanosti pátý golfový major. Tak uvidíme...

Připravil: Lukáš Pařenica, foto: @tigerwoods/twitter

Zdroj:
https://golf.com/news/tiger-woods-50-50-chance-lose-leg-accident/
https://www.instagram.com/p/CXFNMDfhclR/
https://www.instagram.com/p/CXCk2mLpElw/


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
100 Kč,-

Nejnovější edice nejdéle a nepřetržitě vycházejícího průvodce po českých golfových hřištích je opět k dispozici. ...